V Evropě hledaný muž se ve vozidle v pátrání hnal po dálnici k Prostějovu!

V Evropě hledaný muž se ve vozidle v pátrání hnal po dálnici k Prostějovu!
ilustrační foto

V úterý 20. února 2018 v odpoledních hodinách kontrolovali policisté prostějovského dopravního inspektorátu dodržování rychlostních limitů jízdy na dálnici D46. Krátce po patnácté hodině na 34. kilometru změřili směrem k Prostějovu jedoucímu automobilu značky Audi rychlost jízdy 182 kilometrů za hodinu, a to v úseku s nejvyšší povolenou rychlosti 110 km/h.

"Policisté vozidlo Audi dojeli a s pomocí světelného nápisu vyzývajícímu k následování hlídky s ním sjeli na exitu 26 mimo dálniční těleso. Při následné silniční kontrole policisté zjistili, že na řidiče - pětapadesátiletého cizince s trvalým pobytem v České republice - byl v Itálii vydán evropský zatýkací rozkaz. Na základě toho byl řidič omezen na osobní svobodě a byla mu přiložena pouta. Dalším šetřením na místě policisté zjistili, že automobil typu Audi Q7 je také v pátrání. To po vozidle v hodnotě 2,5 milionu korun vyhlásila policie německá," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Po provedení administrativních opatření byl muž s příslušným spisovým materiálem předán Krajskému státnímu zastupitelství v Brně k vydávacímu řízení.

"Vozidlo Audi bylo zajištěno a bude vydáno oprávněnému vlastníkovi," dodal Kořínek.

Přestupek překročení nejvyšší povolené rychlosti jízdy bude k dořešení předán příslušnému správnímu orgánu. (red)

Poslat nový komentář