Napadl matku, byl vykázán a den ukončil na záchytce

Napadl matku, byl vykázán a den ukončil na záchytce
ilustrační foto

V přesně nezjištěné době od večera dne 2. srpna 2018 do následujícího pátečního rána měl dvaapadesátiletý muž v místě bydliště v obci na Prostějovsku opakovaně fyzicky napadnout svou čtyřiasedmdesátiletou matku. Údery pěstí do oblasti předloktí a ramen měl matce způsobit podlitiny na rukou a tržnou ránu na pravém předloktí.

„Věc policistům v pátek odpoledne oznámila pracovnice úvěrové společnosti, která po příjezdu za svou klientkou viděla, že se zjevně stala obětí fyzického napadení. Policisté v místě během šetření okolností případu mimo jiné provedli u obou zúčastněných dechovou zkoušku. U muže změřili hodnotu 3,52 a u ženy 2,76 ‰ alkoholu v dechu," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Na základě zjištěných skutečností policisté využili svého zákonného oprávnění a muže na dobu deseti dní z místa společného bydliště vykázali. Za poslední roky to bylo několikáté vykázání muže ze společné domácnosti. S ohledem na jeho stav, byl muž po ukončení nezbytných administrativních úkonů k vystřízlivění eskortován a umístěn do protialkoholní záchytné stanice.

„Pro své jednání je nyní podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Za ten mu v případě prokázání viny hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun," dodal mluvčí. (red)

Ilustrační foto: PČR

Komentáře

To je ale rodinka

Poslat nový komentář