Policisté žádají o spolupráci při ztotožnění neznámé ženy

Policisté žádají o spolupráci při ztotožnění neznámé ženy
Foto PČR

Policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé ženy, která může být důležitou svědkyní v souvislosti s prověřováním případu přisvojení si nálezu peněz z bankomatu, které v něm zapomněla jejich majitelka. Případ se stal 17. dubna letošního roku kolem desáté dopoledne u jednoho z bankomatů v Olomouci.

"Osmašedesátiletá paní, po provedení požadované transakce, odebrala z bankomatu pouze svoji platební kartu a částku pět tisíc korun v bankomatu zapomněla. Oznámení o uvedené události jsme přijali až začátkem července letošního roku. Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu zatajení věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policistům se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachycena neznámá žena, která k bankomatu krátce poté přišla. Tato žena může být pro policisty důležitou svědkyní.

"Pokud by někdo z občanů ženu z přiložené fotografie nebo kamerového záznamu poznal, nebo by disponoval informacemi, které by vedly k jejímu ztotožnění, ať prosím, kontaktuje policisty obvodního oddělení Olomouc 1 buď osobně nebo telefonicky na adrese Sokolská 52, Olomouc, tel. 974 766 651, nebo kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158," dodala mluvčí. (red)

 

Poslat nový komentář