Nepohodl se s řidičem kamionu. A vystříkal mu kabinu hasičákem

Nepohodl se s řidičem kamionu. A vystříkal mu kabinu hasičákem
Foto PČR

V pondělí 13. září v pozdních večerních hodinách přijali policisté na linku 158 oznámení od řidiče kamionu, který uvedl, že mu neznámý člověk, na parkovišti u benzínové čerpací stanice na okraji Olomouce, vystříkal kabinu nákladního vozidla, zřejmě práškovým hasicím přístrojem.

Celá situace započala rozhovorem mezi řidičem a jemu cizím mužem. Ten k jeho kamionu přišel před 22. hodinou s dotazy, proč stojí s autem na tomto místě a kdy odjede. Jednašedesátiletý řidič mu odvětil, že se o tyto informace nemusí vůbec zajímat. Nato muž od nákladního auta odešel směrem k benzince, avšak ne na dlouho.

"Po chvíli se vrátil, a to i s hasicím přístrojem v ruce. Pootevřeným oknem a následně i otevřenými dveřmi z druhé strany, nastříkal část obsahu šesti kilogramového hasicího přístroje do kabiny kamionu a zbytek na kapotu vedle stojícího nákladního auta. Než se řidič vzpamatoval a vyšel z vozu ven, dotyčný byl již pryč. Navíc policisté zjistili, že použitý hasičák odcizil výtečník ze zdejší benzínové čerpací stanice. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 2 500 korun," doplnila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Policisté jednání neznámého muže kvalifikovali jako přestupek proti majetku a občanskému soužití. (red)

Poslat nový komentář