Podvodníka z Prostějova dopadli v Německu. Podle policie Lukáš Leinweber obral kupce o 75 milionů

Podvodníka z Prostějova dopadli v Německu. Podle policie Lukáš Leinweber obral kupce o 75 milionů
Foto PČR

Pohřešování tehdy 26letého Lukáše Leinwebera z Prostějova ohlásila rodina 15. července 2018. O pár dnů ale bylo všechno jinak. Z pohřešovaného se totiž stal hledaný podvodník. Výřečný mládenec dokázal ze zájemců o koupi luxusních aut za nízké ceny vymámit 75 milionů. Minulý týden ho při namátkové dálniční kontrole zadrželi němečtí policisté a předali jej do České republiky.

„Představoval se jako tichý společník Škody Auto s tím, že má možnost získat vůz za výjimečně příznivou cenu. Peníze chtěl napřed,“ říká jeden z poškozených, který si Leinwebera důkladně proklepl a zjistil, že má bydliště na prostějovské radnici. „I to mi dokázal vysvětlit s tím, že se ve zlém rozešel s rodiči a zatím neměl čas to dořešit, ale žije ve Zlíně. Odkázal mne i na spokojené kupce. Se šesti z nich jsem navázal kontakt a i díky nadmíru vstřícné komunikaci s Lukášem peníze poslal,“ dodává muž, který se auta ani peněz nikdy nedočkal.

Podle Petra Jaroše, policejního mluvčího Zlínského kraje, připravil Leinweber 120 lidí o 75 milionů korun. „Není ale vyloučeno, že poškozených je víc,“ konstatuje mluvčí a dodává, že muž byl 29. září předán do České republiky a skočil ve vazbě. Hrozí mu až deset let vězení. (ber)

Poslat nový komentář