Chtěli investovat do kryptoměn. Přišli o miliony

Chtěli  investovat do kryptoměn. Přišli o miliony
ilustrační foto pixabay

Podvody s příslibem vysokých zisků z investic jsou velmi propracované a naletět je poměrně snadné. Své o tom vědí dva muži ve věku 48 a 56 let ze Šumperska, kteří se v polovině ledna tohoto roku rozhodli pro zhodnocení svých úspor tím, že investují do bitcoinů.

Zareagovali na internetovou reklamu a po jejím rozkliknutí zadali své kontaktní údaje. Pak už jen komunikovali s „poradci“, kteří je přesvědčili, aby si do svých počítačů, případně mobilů, nainstalovali software pro vzdálený přístup. Na jejich radu pak odeslali ze svých účtů prvotní vklady. Tím podvodníkům zpřístupnili internetové bankovnictví. Ve „vybílení“ jejich účtů již nic nebránilo, oběma mužům z úspor nezbylo nic. První přišel o přibližně dva miliony korun. Druhému z účtu zmizelo cca sto tisíc korun, přičemž navíc zjistil, že si na jeho jméno někdo požádal o úvěr, ze kterého odčerpal asi sto osmdesát tisíc korun.

„Oba muži se proto obrátili na policii. Případy se nyní zabývají kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality pro podezření ze spáchání trestného činu podvod,“ doplnila policejní mluvčí Marie Šafářová. (red)

Poslat nový komentář