Nikole můžeme její tři P závidět. Je první policejní pilotka

Nikole můžeme její tři P závidět. Je první policejní pilotka
Foto PČR

Pracovat u Letecké služby Policie ČR se jí zdálo jako nedosažitelný sen. Po nějaké době ale nasbírala zkušenosti a odvahu, přihlásila se a stala se z ní první pilotka u Policie ČR. Uspět u náročného výběrového řízení na takovou pozici se od roku 1991 nepodařilo zatím žádné ženě. Až Nikola Tarasovičová se může pyšnit prvenstvím.

Nikola je z letecké rodiny. Od malička koukala, jak se její blízcí prohání ve vzduchu. „Tatínek létá vrtulníkem, pracuje jako testovací a předváděcí pilot. A v rodině není sám, teta, strýc, bratranec, všichni se prohání pracovně i pro radost mezi oblaky. „Když jsem vyrůstala, nikdo na mě netlačil, nikdo mě do ničeho nenutil, a přesto mě to nějakým způsobem ovlivnilo, tak že jsem se na střední škole rozhodla být stíhacím pilotem.“ říká s úsměvem Nikola Tarasovičová, pilotka u Letecké služby Policie ČR.

Maminka sice nadšené dceři pozici stíhacího pilota zatrhla, ale nechala se přemluvit na pilota v civilní dopravě. Tatínek byl možná o něco nadšenější. Jeho první krok byl, že vzal Nikolu na Ústav leteckého zdravotnictví, kde si vyzkoušela, jestli je její tělo v takové kondici, aby mohla vůbec pilotkou být. Prošla zkouškou první třídy a už jí nic nebránilo vydat se vysněnou cestou. 

Příběh Nikoly můžeme zhlédnout na https://youtu.be/2jR6SmU8xTQ. (red)

Poslat nový komentář