Další podvedený inzerent. Přišel o desetitisíce korun!

Další podvedený inzerent. Přišel o desetitisíce korun!
ilustrační foto pixabay.com

V úterý se na prostějovské policisty obrátil 40letý muž s tím, že byl okraden o 26 000 korun při prodeji autosedačky. Oznamovatel uvedl, že na internetu nabízel dětskou autosedačku. V pondělí 15. srpna odpoledne jej přes aplikaci WhatsApp kontaktoval vážný zájemce, který mu poslal falešný odkaz na kurýrní službu. 

Oznamovatel na daný odkaz klikl a dále postupoval podle instrukcí. Byl přesměrován na podvržené stránky, kde vyplnil všechny údaje k platební kartě a k internetovému bankovnictví. Následně zjistil, že mu z běžného účtu odešla částka 1 000 EUR. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů podvod a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

"V žádném případě neklikejte na příchozí odkazy od neznámých osob. Nikomu nesdělujte údaje z platební karty a k internetovému bankovnictví. Pokud očekáváte peníze na bankovní účet, sdělte pouze jeho číslo," doplnil policejní mluvčí Libo Hejtman. (red)

Poslat nový komentář