Krásné počasí vylákalo na silnice motorkáře. Ne všichni se vrátili v pořádku domů

Krásné počasí vylákalo na silnice motorkáře. Ne všichni se vrátili v pořádku domů
Foto Policie ČR

Oteplení a slunečné počasí již mnoho motorkářů láká vytáhnout své stroje z garáží a vyrazit na projížďku. Bohužel v posledním týdnu museli policisté řešit větší množství dopravních nehod, jejímž účastníkem byl motorkář.

Je pravdou, že ne vždy byli i viníkem karambolu. Stejně jako v případě sobotní nehody na Olomoucku, kdy motorkáři do cesty vběhl pes. Řidič motocykl položil na asfalt a způsobil si tak zranění. Způsobená škoda na motocyklu zn. Harley Davidson se vyhoupla na 100.000 Kč.

Pak je skupina motorkářů, kteří jdou neštěstí naproti – nejsou na jízdu dostatečně připraveni, neadekvátně reagují na vzniklou situaci v provozu, nepředvídají nebo prostě nezvládnou jízdu. A nezvládnout jízdu na silnici po zimní údržbě může být okamžik. Krajnice jsou plné prachu a štěrku a právě na to by měli motorkáři nejvíce dávat pozor. Takovou situaci podcenil i 56letý řidič na stroji zn. Harley Davidson na Šumpersku. V zatáčce najel na štěrk, vyjel mimo silnici a v travnatém svahu havaroval. Motorkář utrpěl zranění a na stroji byla způsobena škoda za 250.000 Kč

„Motorkáři, myslete na to, že společně s chodci a cyklisty patříte do skupiny nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, Ani sebelepší výbava není zárukou bezpečného návratu, pokud jedete riskantně, zejména pokud nepřizpůsobíte rychlost své jízdy stavu silnice, hustotě provozu a počasí, Při jízdě vždy předvídejte, ostatní řidiči si Vás nemusí všimnout nebo nemusí odhadnout Vaši rychlost. V jarním období je povrch komunikací studený, a proto přilnavost pneumatik není tak vysoká, na kterou jste zvyklí v létě. Nemusí se to zdát, ale po zimní přestávce máte částečnou ztrátu návyků a dovedností jízdy na motocyklu, hned od začátku „netlačte na pilu“,“ doplnila komisařka Tereza Neubauerová. (red)

Poslat nový komentář