Kulturní sezónu na plumlovském zámku otevře výstava Lilian Amann

Kulturní sezónu na plumlovském zámku otevře výstava Lilian Amann
ilustrační foto
Další fotky: 
Kulturní sezónu na plumlovském zámku otevře výstava Lilian Amann

Jaro nesměle ťuká na dveře a příroda ho již vítá s otevřenou náručí. Stejně tak zámek v Plumlově, který právě v sobotu 30. 3. 2013 otevře už od dopoledních hodin svoje brány. Součástí slavnostního zahájení sezony s příjezdem kočáru s panstvem a vojenským doprovodem a bohatým "historickým" programem (začátek v 10 hodin), bude také od 17 hodin v 1. patře vysokého zámku vernisáž výstavy malířky a spisovatelky Lilian Amann " Lilian Amann a přátelé z Uměleckého sdružení Parnas Brno," která si tentokrát – jak už název napovídá - přizvala devět výtvarníků z Uměleckého sdružení Parnas Brno.

„Tato výstava bude oslavou jubilejních deseti let mojí výstavní činnosti na zámku Plumlov, takže se vlastně jedná o symboliku, dohromady nás bude totiž 10. Vystavovat budou Miroslav Daňhel, Martin Foretník, Karel Holík, Věra Jonášová, Petr Kvapil, Petr Moučka, Richard Tribula, Jana Urbana a Milan Záhorský," říká Lilian Amann.

Sama jubilantka doveze tři malby na dřevě a tři malby na plátně, u kterých zůstává věrna své figurální tematice, se snově nostalgickým nádechem, a přivitá i hosty. Po ní dostane slovo vedoucí Uměleckého sdružení Parnas Brno Richard Tribula, který představí jednotlivé vystavující, a na klavír zahraje plumlovský rodák ing. Arch. Milan Záhorský. "Každý z výtvarníků má svůj osobitý styl, čímž vznikne zajímavá expozice. Návštěvníci zde uvidí různé náměty, provedené také různými technikami, jakými jsou například olejomalba, kresba, akvarel, akryl, malba na hedvábí i na dřevě," pokračuje Lilian Amann s tím, že autoři se budou lišit tematicky, od konkrétna po abstrakci. "Každý z vystavujících prostřednictvím svojí tvorby charakterizuje své pocity a rozpoložení, ve kterém tvořil, což je pokaždé zajímavé a fascinující. Věřím, že si najde každý návštěvník „to své,“ co ho nejlépe osloví,“ uzavírá spisovatelka a malířka v jedné osobě.Výstava potrvá na zámku v Plumlově do konce června.(red)

Poslat nový komentář