Objevujte památky. S odměnami

Objevujte památky. S odměnami
ilustrační foto objevujpamatky.cz

Turistický portál OBJEVUJPAMATKY.CZ a ASOCIACE NESTÁTNÍCH OTEVŘENÝCH PAMÁTEK, z.s připravily pro letošní sezonu nový koncept motivačního programu pro návštěvníky nestátních památek. Cílem je podpořit návštěvnost památek a připomenout návštěvníkům památkových objektů, že letošní sezona bude kratší, ale může být zároveň zábavnější.

Třetí za polovic, šestá zdarma – to je zjednodušeně princip tohoto programu, ve kterém se spojilo 65 památkových objektů napříč celou republikou.

Základním nástrojem motivačního programu je papírová hrací karta, do které se zaznamenávají razítka s uskutečněnými návštěvami. Po získání dvou razítek bude návštěvníkovi, v období od spuštění programu 1. června až do 31. října 2021, na třetí zapojené památce poskytnuta 50% sleva na vstupenku. Po získání šesti razítek může účastník programu, ve stejném období, navštívit zdarma jednu památku zařazenou do programu. Na závěr sezony proběhne slosování o hodnotné ceny, kterého se může zúčastnit každý, kdo nasbírá všech sedm razítek. Půjde o pobyty na zámcích, volné vstupenky či věcné ceny.

„V tomto programu poprvé spolupracují památkové objekty z různých koutů naší země, a různých forem jejich vlastnictví. Nalezneme mezi nimi církevní, neziskové, municipální i soukromé památky. Je to historicky první pokus o tak širokou platformu. Česká republika je památková velmoc, a my jsme nadšeni, že již v prvním roce fungování naší asociace máme také společný koncept, kterým umíme zviditelnit nestátní památky“, uvádí Kateřina Šrámková, předsedkyně Asociace nestátních otevřených památek.

Na www.objevujpamatky.cz se uživatelé dozví mnoho zajímavých informací o nestátních kulturních a technických památkách, najdou zde tipy na výlety nebo kalendář akcí. Na www, FB a IG také údaje o letošním patronátu projektu, který převzala slovenská herečka Jana Nagyová, představitelka jedné z nejslavnějších televizních princezen, s níž připravujeme letní soutěže a seriál s tipy na výlety „Objevuj památky s princeznou Arabelou“.

Bližší informace: www.objevujpamatky.czwww.asociacepamatek.cz.

Do akce jsou zapojeny následující památky

Adršpach (z); Blansko (z); Blovice – Hradiště (z); Borovany – Památník J. Žižky z Trocnova; Brandýs n. Labem (z); Brno – Letohrádek Mitrovských; Brno – Špilberk (h); Čechy p. Kosířem (z); Čelákovice (t); Červený Hrádek v Jirkově (z); České Budějovice – Jč muzeum; Děčín (z); Dolánky u Turnova – Dlaskův statek; Domažlice (h); Dukovany (z); Havlíčkův Brod – Chmelvodovský dům; Holešov (z); Chlumec n. Cidlinou – Karlova Koruna (z), Chlumec n. Cidlinou – loreta; Chomutov – radnice; Josefov – pevnost; Kašperk (h), Kladenský zámek; Klášterec n. Ohří (z); Kost (h), Košumberk (h); Kravaře (z); Kroměříž (z); Lanškroun (z); Ledeč n. Sázavou (h); Loučeň (z); Mariánská Týnice – poutní místo; Mikulov (s); Milevsko (k), Moravská Třebová (z); Náměšť na Hané (z); Nový Hrad v Jimlíně (z); Olomouc – Arcibiskupský palác; Olomouc – Pevnost poznání; Orlík u Humpolce (h), Oslavany – těžní věž Kukla; Pecka (h); Polná (h); Plzeň – Masné krámy; Praha – Chvalský zámek; Příseka (z); Roštejn (h); Roudnice n. Labem (k); Rymice (sk), Seeberg (h); Slavkov – Austerlitz (z); Slezskoostravský hrad; Střekov (h); Svijany (z); Svojanov (h); Šluknovský zámek; Turnov (s); Uherský Ostroh (z); Valdštejn (h); Velehrad (k); Vildštejn (h), Zbiroh (z); Zruč n. Sázavou (z); Žďár n. Sázavou (z); Žumberk (t). (vysvětlivky: (z) = zámek, (h) = hrad, (t) = tvrz, (k) = klášter, (s) = synagoga, (sk) = skanzen) (red)

Poslat nový komentář