Keltská noc se blíží. Účinkující představuje Tom Somr

Keltská noc se blíží. Účinkující představuje Tom Somr
ilustrační foto

Keltská noc se blíží. Účinkující představuje Tom Somr

Mezinárodní hudební festival Keltská noc 2022 se vrací a navazuje přesně tam, kde před necelými 3 lety zůstal kvůli covidové epidemii stát. 22. - 23. 7. 2022 opět rozezní kemp Žralok v Plumlově tóny irských fléten a žhavé rytmy keltských bubeníků. V programu festivalu vystoupí na 150 účinkujících z 9 evropských zemí. Kromě irské-keltské hudby se mohou návštěvníci těšit také na irský tanec, vikingská bojová umění, keltský tábor s ukázkami keltských řemesel a stylu života, keltskou spiritualitu, skvělé workshopy na světové úrovni.  O programu se zmiňuje duše festivalu Tom Somr.

Začnu skupinou, která na KN vystoupí letos již po 18. SLIOTAR z irského Dublinu, je neodmyslitelnou součástí festivalu, miláčkem návštěvníků i organizátorů a z jejich strany je víc než patrný ten samý vztah k nám.

Mnoho lidí se již těší na skupinu CELTICA PIPES ROCK, která je z Rakouska a má v součastnosti velké úspěchy po celém světě.

 Z Itálie k nám opět přijede skupina CISAL PIPERS, která v roce 2019 okouzlila publikum KN svým obrovským muzikantstvím, ať už při pátečním večerním koncertu nebo při sobotním akustickém show.

Nemohu se zde rozepisovat o všech 17 kapelách, ale všechny skupiny, ať už české nebo zahraniční jsou na vysoké profesionální úrovni. Rí-Ra s holandskou zpěvačkou Loes van Schaijk, Selfish Murphy z Transylvánie, Irish Rose ze Slovenska, dále Tomáš Kočko a Orchestr, čecho-američan Radim Zenkl a Ondra Kozák (jeden z nejlepších bluegrassových kytaristů Evropy), skupiny Bran, Deloraine, Poitín, Quanti Minoris, Vintage Wine, MalemIrish, Wolfarian, Gwalarn a stálice festivalu Happy To Meet. Tradičně zazní i moje vlastní skladba Irish Morning.

Dále diváci uvidí irské tance v provedení souborů Démáirt (CZ) a Eriu (PL), vikingské boje - Zubři, keltský tábor Latenart s ukázkou řemesel a ohňové show - Akáda.

Součástí sobotního programu budou i 3 další workshopy, během sobotního odpoledne. První bude výuka hry na kytaru v ladění DADGAD (Sliotar - Irsko),  druhý irské flétny, dudy a bubny (Cisal Pipers - Itálie), třetí pak bluegrassová kytara a mandolína (Radim Zenkl a Ondra Kozák - CZ). (red) 

Poslat nový komentář