Co vy a Silvestrovský běh? Byli jste v sadech?

Co vy a Silvestrovský běh? Byli jste v sadech?
Foto Dušan Vystavěl

V Kolářových sadech se o silvestrovském dopoledni sešli příznivci běžeckých závodů na 40. ročníku parkového krosu.

Zhruba stovka aktivních závodníků a přibližně stejný počet diváků byla svědkem napínavých bojů ve všech kategoriích.

„Ve většině mládežnických kategorií vítězové dosáhli velmi dobrých časů. Borci ale byli všichni ti, kteří neváhali v poměrně sychravém počasí vstát od počítačů, televizí či jiných lákadel a jít si zasportovat,“ uvedl ředitel závodu Dušan Vystavěl.

V kategorii dorostenců se v nejlepším světle ukázali závodníci Drahanského sportovního klubu - nejrychlejším byl Jan Šmída. Konkurence byla i v kategorii dorostenek, kde si pro první místo doběhla juniorská reprezentantka České republiky v dráhové cyklistice Ema Cetkovská.

„Na tomto závodě jsem byla poprvé a jsem velmi spokojena. Byl to pro mě dobrý rychlostní trénink,“ pochvalovala si odchovankyně oddílu SKC Tufo Prostějov, pro kterou šlo o derniéru v tomto dresu. Od nového roku již bude závodit za cyklistický oddíl Dukla Brno.

V hlavní kategorii žen proběhl velký souboj mezi dvěma prostějovskými atletkami. Tereza Korhoňová se nakonec musela sklonit před mohutným finišem Anežky Líznerové, která tak navázala na své loňské vítězství v kategorii dorostenek.

V hlavní kategorii mužů obhájil loňské vítězství Dominik Voráč. Po celou dobu závodu mu úspěšně sekundoval orientační běžec Ondřej Vystavěl, další z juniorských reprezentantů České republiky. Třetí místo si výborným finišem zajistil atlet Adam Hurta, jeden z vítězů předchozích ročníků.

„S účastí a kvalitou startovního pole jsme spokojeni. Je skvělé, že se v našem závodě objevili i mimo prostějovští běžci například z Kopřivnice, Brna, Vyškova, Židlochovic a také ze slovenské Rovinky. Velmi se osvědčilo, že jsme poprvé použili on-line přihláškový systém, který nám výrazně pomohl při registraci,“ okomentoval závod jeho ředitel Dušan Vystavěl.

Statutární město Prostějov finančně podpořilo závod z dotačního titulu Zdravého města Prostějova. Běh proběhl pod záštitou náměstkyně Ivany Hemerkové, účastnil se ho i náměstek zodpovědný za sport Pavel Smetana.

Dušan Vystavěl

 

Poslat nový komentář