Sokol Určice prohrál s 1.HFK Olomouc B 2:3

Foto Lubomír Kaprál

Ani ve třetím utkání hraném na vlastním hřišti Určice na body nedosáhly. Přitom hrály s mužstvem, které v prvních dvou kolech nebodovalo a dokonce ani nevstřelilo branku.

Hned v úvodních vteřinách zápasu měli hosté dvě gólové šance, naštěstí je neproměnili. Ovšem v 6. minutě se již HFK ujalo vedení. Autorem branky byl Sázel - 0:1. V 15. minutě střelu Sázela vytěsnil gólman Holásek na roh. Vzápětí na druhé straně pronikl Vaněk obranou hostí, jeho střelu sice brankář tečoval, ale měla dostatečnou razanci a míč se dokutálel až do sítě - 1:1. Ve 28. minutě po pěkné akci zakončoval Šlajs. Míč z jeho kopačky skončil na břevně. Hostům se v závěru prvního poločasu podařilo dostat do vedení. Bořil pronikl do velkého vápna, obhodil si dvojici obránců a zamířil k tyči - 1:2.

Ani začátek druhého poločasu se domácím nevydařil. V 50. minutě Vodička zvýšil vedení svého mužstva na 1:3. V dalším průběhu zápasu hosté kontrolovali hru a Určice tahaly za kratší konec. Vůbec se jim nedařilo, s výjimkou posledních deseti minut. V 82. minutě hostující brankář vytěsnil Vaňkovu střelu na roh. V 83. minutě vystřelil z hranice šestnáctky opět Vaněk a upravil stav utkání na 2:3. Snížení stavu Určice povzbudilo, vyrovnat se jim však již nepodařilo.