Sokol Určice

Určice - Protivanov 4:1 (1:0)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 15. října bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 12. kola 1. A třídy, skupiny A, mezi místní jedenáctkou a mužstvem Protivanova. Určicím se v tomto soutěžním ročníku nebývale daří.

V prvním poločase měli míč častěji na kopačkách domácí hráči, ale z množství šancí gólem skončila jediná. Hned v první minutě vyzkoušel pozornost brankáře hostí Zapletal. V 15. minutě skončila zdařilá střela Halouzky těsně vedle branky. Ve 21. minutě vystřelil Piňos ke vzdálenější tyči, brankář na míč nedosáhl a Určice vedly 1-0. Po půl hodině hry vystřelil na branku Piňos, ale gólman jeho střelu vytěsnil na břevno. Hosté se během celého prvního poločasu dostali pouze do jediné vážnější situace na jejímž konci byl Fr. Pospíšil, ale byl z toho pouze aut.

Sokol Určice B - Sokol Vícov 1:0 (1:0)

V neděli 29. května bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 19. kola okresního přeboru mezi místním béčkem a jedenáctkou Vícova. První poločas byl herně vyrovnaný. Padl v něm pouze jediný gól, a jak se nakonec ukázalo, byl to gól vítězný.

V 45. minutě pronikl z pozice levého křídla do velkého vápna Berčák a jeho střelu si brankář Vícova Vrabec nasměroval rukama ke spojnici břevna a tyče - 1:0. Průběh druhého poločasu se odehrával v podobném duchu jako ten první. V 65. minutě napálili domácí hráči míč do břevna. Chvíli na to se po rohovém kopu neprosadil v dobré šanci Žáček. Hosté sice často zlobili domácí obranu, ovšem koncovka jim příliš nevycházela. Nejblíže vyrovnání měli až v 86. minutě, kdy střídající Zdobina nebezpečně vystřelil. Brankář Pokorný míč směřující do šibenice vyrazil na roh.

Sokol Dub nad Moravou - Sokol Určice 1:1 (0:0)

V sobotu 28. dubna odehrálo áčko Určic na hřišti v Dubu utkání 19. kola, 1. A třídy skupina B. Naposledy se obě mužstva střetla v září minulého roku v Určicích, ve kterém domácí vyhráli 2:0. Tentokrát to bylo utkání dvou sousedů v tabulce.

První poločas byl herně vyrovnaný. Pokud si jedno nebo druhé mužstvo vytvořilo šanci na vstřelení branky, obrany se zaskočit nenechaly. Vše podstatné se tak událo po změně stran. S přibývajícím časem měli míč na kopačkách častěji domácí hráči. V 67. minutě po chvilce váhání odpískal hlavní rozhodčí pokutový kop za faul ve velkém vápně Určic. Jeho exekutorem byl kapitán domácího mužstva Šálek, ale pouze nechal vyniknout gólmana Menšíka, který si s jeho kopem poradil. V 71. minutě si na centr z pozice pravého křídla naběhl Hronek a poslal svoje mužstvo do vedení - 1:0.

Sokol Určice - Sokol Opatovice 2:0 (1:0)

V sobotu 21. dubna od 16.00 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno mistrovském utkání 18. kola 1. A třídy, skupiny B, olomouckého krajského fotbalového svazu, ročníku 2017-2018, ve kterém domácí hostili mužstvo Sokola Opatovice. Střetla se dvě mužstva, která na jaře ještě neztratila ani bod.

Úvod utkání byl vyrovnaný, obě mužstva měla míč na kopačkách zhruba stejně často. Gólovou šanci hostujícího mužstva v prvním poločase měl v 25. minutě Strnadel, ale jeho střela skončila mimo branku. Největší problémy opatovické obraně dělal útočný hrot domácích Holčák. Po půl hodně hry se uvolnil podél dvojice obránců a vystřelil ke vzdálenější tyči. Gólman tuto střelu za svá záda nepustil. Chvíli na to míč z kopačky stejného hráče skončil jen několik decimetrů vedle branky. V 41. minutě již byl Holčák úspěšný.

Sokol Vrahovice - Sokol Určice B 3:4 (2:3)

V sobotu 14. dubna bylo ve Vrahovicích odehráno utkání 17. kola okresního přeboru mezi domácí jedenáctkou a béčkem Určic. Vzhledem k tomu, že mezi oběma mužstvy byl rozdíl dvaceti bodů, byli domácí favoritem. Tuto roli ovšem nepotvrdili.

V úvodu utkání sice měli míč častěji na kopačkách a hned v šesté mnutě se ujali vedení, které střelou z více než 20 metrů zajistil Bukovec. Pak však začalo úřadovat béčko. V 18. minutě vyrovnal Hanzelka a chvíli na to Bureš skóre otočil. V závěru poločasu padly ještě dva góly, po jednom na každé straně. Vzruch přinesla poslední minuta prvního poločasu. Ve velkém vápně domácích se gólman Pokorný srazil s kapitánem Určic Mlčochem. Flustrovaný Pokorný udeřil na zemi ležícího Mlčocha oběma rukama do prsou. Okamžitě se kolem hlavního rozhodčího vyrojilo klubko hráčů.

Sokol Určice – Sokol Dub nad Moravou 2:0 (0:0)

V sobotu 9. září bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 6. kola 1. A třídy. Určické áčko hostilo mužstvo Sokola Dub nad Moravou. Jednalo se o souboj sousedů v tabulce.

Trenér domácího mužstva se musel v tomto zápase obejít bez dvou hráčů základního kádru, kteří byli vyloučeni v minulém kole a dostali stop na jedno utkání. První poločas byl herně vyrovnaný. Ve 20. minutě fauloval hostující brankář ve velkém vápně Halouzku a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Jeho neúspěšným exekutorem byl Menšík. Brankář vystihl směr střely a míč za svá záda nepustil. Po změně stran měli mírně navrch domácí. V 71. minutě nastřelili hosté tyč, míč se odrazil ke zcela volnému Šálkovi a ten rozvlnil síť za zády brankáře Hýbla. Gól nebyl uznán pro postavení mimo hru.

Sokol Určice B - Haná Nezamyslice 5:3 (3:1)

V sobotu 2. září od 16. hodin byl na hřišti v Určicích odehrán zápas okresního přeboru mezi místním béčkem a Nezamyslicemi. V úvodu utkání byly lepším mužstvem Určice. Svou převahu vyjádřily po čtvrthodině hry dvěma slepenými góly.

Jejich autory byli Kadec a Berčák. Za daného příznivého stavu béčko poněkud polevilo, čehož soupeř využil ke vstřelení kontaktního gólu. Úspěšným střelcem byl Musil - 2:1. A mohlo být ještě hůř, ovšem hosté měli smůlu a dokázali pouze trefit břevno a tyčku. Ale i Určice měly šance a nakonec zvýšily své vedení gólem do šatny. Jeho autorem byl Vodák. Po změně stran byli o něco častěji u míče domácí. Jenže v 73. minutě měli v rozmezí několika vteřin hned tři brankové šance hosté. Nejprve Jozek trefil pravou tyč, vzápětí Hájek levou a poslední střelu zpacifikoval u tyče brankář Pokorný.

Sokol Určice B - Sokol Vrahovice 0:2 (0:2)

V neděli 27. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání třetího kola okresního přeboru mezi místním béčkem a mužstvem Vrahovic. Byl to souboj dvou dosud neporažených mužstev. Do utkání vstoupili úspěšněji hosté.

Již ve čtvrté minutě zaskočil domácí obranu Kučera a Vrahovice vedly. Domácí obraně činili problémy rychlí útočníci, kteří se po dlouhých centrech poměrně snadno dostávali ke střeleckému zakončení. V 18. minutě se po rohovém kopu v malém vápně nejlépe zorientoval střelec první branky Kučera a bylo to 2:0. Další průběh hry byl ze strany hostujících hráčů ovlivněn neustálým kritizováním výkonu rohodčího, za což si vysloužili tři hráči žlutou kartu. Když v 37. minutě fauloval Studený, viděl druhou žlutou a musel předčasně do sprch.

Sokol Určice - FK Němčice nad Hanou 2:2 (1:1) PK 4:2

V sobotu 26. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 4. kola 1. A třídy. Střetli se místní jedenáctka s mužstvem FK Němčice nad Hanou. Určice vstoupily do utkání aktivněji než soupeř.

Již ve 3. minutě se dostával do gólové šance Šnajdr, ale brankář vyběhl a byl u míče dřív. Ve 12. minutě rozehrával trestný kop Menšík, našel hlavu P. Halouzky a míč skončil v náručí brankáře. Chvíli na to hlavičkoval opět P. Halouzka, ale ani tentokrát z toho gól nebyl. Pěkný fotbalový moment předvedl ve 26. minutě P. Halouzka, prokličkoval se mezi trojicí obránců a vystřelil. Brankář Tomek vytěsnil míč na roh. Po rohu si u zadní tyče počíhal Zelina a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Hosté v prvním poločase branku Určic ohrožovali jen výjimečně. Jenže v 36.

Sokol Určice - FC Kostelec na Hané 1:2 (1:0)

V sobotu 19. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 3. kola 1. A třídy mezi Určicemi a mužstvem FC Kostelec na Hané. V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná partie, ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit vyloženou brankovou šanci, s jedinou výjimkou.

Ve 13. minutě se po trestném kopu dostal k odraženému míči Fréhar a nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Vstup do druhého poločasu se pro domácí proměnil v malou sportovní tragédii. V 50. minutě si ještě brankář Hýbl dokázal se střelou Langra poradit, chvíli na to však po střele stejného hráče z bezprostřední blízkosti již kapituloval - 1:1. V 55. minutě nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop proti Určicím za faul ve velkém vápně. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán hostujícího mužstva Baláš a rozvlnil podruhé síť za zády Hýbla - 1:2.