Sokol Určice - FC Kostelec na Hané 1:2 (1:0)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 19. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 3. kola 1. A třídy mezi Určicemi a mužstvem FC Kostelec na Hané. V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná partie, ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit vyloženou brankovou šanci, s jedinou výjimkou.

Ve 13. minutě se po trestném kopu dostal k odraženému míči Fréhar a nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Vstup do druhého poločasu se pro domácí proměnil v malou sportovní tragédii. V 50. minutě si ještě brankář Hýbl dokázal se střelou Langra poradit, chvíli na to však po střele stejného hráče z bezprostřední blízkosti již kapituloval - 1:1. V 55. minutě nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop proti Určicím za faul ve velkém vápně. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán hostujícího mužstva Baláš a rozvlnil podruhé síť za zády Hýbla - 1:2. V dalším průběhu hry měli míč na kopačkách častěji domácí hráči, ale houževnaté obraně Kostelce se dařilo bez větších problémů odolávat. Snad s jedinou výjimkou, kdy Menšík z trestného kopu z úctyhodné vzdálenosti vystrašil gólmana Vítka, ale míč skončil těsně nad břevnem. Kostelec si tak z Určic odvezl všechny tři body.