Sokol Určice – Sokol Dub nad Moravou 2:0 (0:0)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 9. září bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 6. kola 1. A třídy. Určické áčko hostilo mužstvo Sokola Dub nad Moravou. Jednalo se o souboj sousedů v tabulce.

Trenér domácího mužstva se musel v tomto zápase obejít bez dvou hráčů základního kádru, kteří byli vyloučeni v minulém kole a dostali stop na jedno utkání. První poločas byl herně vyrovnaný. Ve 20. minutě fauloval hostující brankář ve velkém vápně Halouzku a hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Jeho neúspěšným exekutorem byl Menšík. Brankář vystihl směr střely a míč za svá záda nepustil. Po změně stran měli mírně navrch domácí. V 71. minutě nastřelili hosté tyč, míč se odrazil ke zcela volnému Šálkovi a ten rozvlnil síť za zády brankáře Hýbla. Gól nebyl uznán pro postavení mimo hru. Chvíli na to si v rozporu s pravidly počínala ve velkém vápně obrana Dubu, faulovala Slezáka a byla z toho druhá penalta. Míč si tentokrát na značku pokutového kopu postavil kapitán Vodák a nedal gólmanovi Pospíšilovi šanci – 1:0. Závěr utkání byl plný nervozity. Definitivní rozuzlení přišlo v 89. minutě. V malém vápně se prosadil Halouzka a dotlačil míč podruhé do hostující branky. Domácí se tak mohli poprvé v tomto soutěžním ročníku těšit ze zisku tří bodů.