Určice přehrály Zdětín 3:1

Foto Lubomír Kaprál

V neděli 24. dubna byl na hřišti v Určicích odehrán zápas 19. kola okresního přeboru mezi domácím béčkem a Zdětínem.

Určice se ujali vedení v deváté minutě. Po rohovém kopu dokázal brankář hostí bombu z 18 metrů vyrazit pouze před sebe, do místa, kde stál Bureš, a ten zamířil přesně k tyči – 1:0. V dalším průběhu hry bylo k vidění několik nadějných šancí na obou stranách, ale do poločasu ani jediná gólem neskončila. Po změně stran měli mnohem častěji míč na kopačkách hosté, ale obrana domácích dokázala odolat. V 73. minutě pronikl do velkého vápna Josif, jeho střelu sice dokázal brankář tečovat, gólu však nezabránil – 2:0. Hostům se deset minut před koncem podařilo vývoj zápasu zdramatizovat. Autorem gólu na 2:1 byl Apalovič. V závěru utkání zdětinský brankář fauloval pronikajícího útočníka Určic, za což viděl žlutou kartu a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Jeho exekutorem byl kapitán Dreksler. Hostující gólman vystihl směr střely a míč vyrazil před sebe, ale pouze před dobíhajícího Drekslera, který na podruhé zavěsil pod břevno a dal výsledku konečnou podobu - 3:1.