OBRAZEM: Sokol Určice - FK Šternberk 1:3

foto Lubomír Kaprál

O tomto víkendu se po dvouměsíční přestávce začala na fotbalových hřištích opět hrát mistrovská utkání. A tak v neděli 7. srpna bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 1. kola Olomouckého krajského přeboru, ročníku 2016-2017, ve kterém domácí hostili mužstvo FK Šternberk.

Hned v 7. minutě se řítil sám proti gólmanovi hostí Trajer, ale jeho střelecký pokus skončil daleko mimo branku. Chvíli na to měl ještě vyloženější šanci Hatle. Dostal se k míči po chybě brankáře Studeného, ovšem ani on netrefil prázdnou branku. Ve 23. minutě se hosté ujali vedení, autorem gólu byl Vytřísal. Určice na tuto trefu dokázaly brzy odpovědět. A byla to parádní akce. Na Hatleho rohový kop si naběhl na přední tyč Halouzka a hlavou nasměroval míč do sítě - 1:1. V závěru prvního poločasu opět zahrozili hosté a Zifčák přidal druhou branku svého mužstva. Těsně před změnou stran zmařil hlavní rozhodčí akci domácích, když při slibně se vyvíjejícím útoku neponechal výhodu a odpískal faul. I po změně stran měly Určice minimálně dvě vyložené příležitosti. U obou byl Michal Trajer a ani jedna z nich gólem neskončila. V prvním případě jeho střelu obrana vytěsnila na roh, ve druhém případě běžel sám proti hostujícímu gólmanovi, ale jeho technická střela skončila na tyči. Konečnou podobu výsledku dal v 69. minutě Smrček - 1:3. V samém závěru zápasu zmařil akci hostí nedovoleným zákrokem Hatle, za což obdržel červenou kartu.