Kojetín - Sokol Určice 0:1 (0:0)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 1. dubna se na hřišti v Kojetíně střetla ve 20. kole olomouckého krajského přeboru mužstva, kterým patří v tabulce dvě poslední místa. Oba aktéři na tom jsou tak, že potřebují body jako sůl.

První poločas byl odehrán zcela v režii domácího mužstva i přesto, že hrálo proti větru. Většina šancí, které si Kojetín vytvořil, skončila v zámezí, nebo si s nimi obrana v čele s gólmanem Kostelkou poradila. Po změně stran se výkon Určic zlepšil. V 47. minutě se v šanci objevil P. Halouzka a chvíli na to stejný hráč zakončoval nepřesně. Jediný gól celého utkání padl po hodině hry. V 61. minutě si na centr do malého vápna naběhl Šlajs a protlačil míč do sítě za zády domácího gólmana - 0:1. S blížícím se koncem zápasu vrhl Kojetín všechny síly do útoku a vytvořil si několik šancí. V 79. minutě po trestném kopu hlavičkoval Klimeš nad břevno. Chvíli na to rovněž po trestném kopu vytěsnil brankář Kostelka míč na roh. V 87. minutě zakončoval Žůrek nad branku. Když si již v nadstaveném čase poradil hostující gólman se střelou Řezáče, mohly se Určice radovat ze zisku důležitých bodů.