FC Hněvotín - Sokol Určice 7:0 (3:0)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu 29. dubna se na hřišti v Hněvotíně střetla ve 24. kole olomouckého krajského přeboru v přímém souboji o dvanáctou příčku tabulky domácí jedenáctka s mužstvem Sokola Určice. V posledním vzájemném souboji 2. října Určice doma Hněvotín porazily 3:1. Tentokrát však Hněvotín tahal od začátku až do konce utkání za delší konec.

Obrana Určic nechávala domácím útočníkům v prostoru před brankou hodně místa a ti toho dokázali náležitě využít. V 16. minutě přihrál Pagáč z pravé strany velkého vápna zcela volnému Čechovi a ten načal gólový účet. Chvíli na to stejná dvojice přidala druhou branku. Tentokrát přihrával Pagáč z pozice levého křídla. Po půlhodině hry si Čech s Pagáčem role vyměnili. Prvně jmenovaný nahrával a druhý jmenovaný zvýšil vedení Hněvotína již na 3:0. Po změně stran byly Určice svému soupeři důstojnějším soupeřem, ale ne na dlouho. V 56. minutě vyběhl gólman Hýbl daleko od své svatyně a Kobylík zakončoval do prázdné branky. Po hodině hry přidali domácí další dvě branky v rozmezí jedné minuty. Nejprve skóroval Vohralík, po něm Novotný a debakl byl na světě. Určice si nevypracovaly žádnou gólovou šanci snad s výjimkou akcí ze závěru utkání. Nejprve si Račanský zpracoval míč, vystřelil, ale z jeho nedůrazným zakončením si brankář poradil. Další dvě šance měl P. Halouzka. V obou případech z toho byl pouze roh. Dílo zkázy dokonali domácí v 88. minutě, kdy brankář Hýbl nejprve zlikvidoval dva pokusy Beníška, jenže míč se odrazil k Šenkyříkovi a na jeho střelu již byl krátký.