Haná opět na vítězné vlně. Haná Prostějov - SK Haňovice 5:2 (2:0)

Foto Zdeněk Kulíšek

V posledním kole sezóny 2021/2022 1.B tř. sk.B olomouckého KFS nastoupili Hanáci na trávě v Olympijské ulici proti SK Haňovice. Hosté jsou na hranici sestupu, ale jejich bojovný výkon po celý zápas tomuto nenasvědčoval. Za šíleného vedra se obě mužstva snažila o nátlakovou hru.

Už ve druhé minutě střílel na branku hostí domácí Mazouch, ale Šibal vyrazil na roh. Ve 25. minutě střelu Gábora vyrazil hostující gólman na roh. Ten zahrával Mazouch a odražený míč nastřelený Novákem dorazil mezi beky do sítě Krupička – 1:0. Ve 39. minutě vystřelil na Šibala domácí Typner, gólman hostí míč vyrazil tak nešťastně, že útočník Hané zvýšil na 2:0. Hosté zahrozili v následující minutě, ale jejich střelu vyrazil domácí Tesař s pomocí tyče na roh. Ve 45. minutě se loučil s fotbalovou kariérou Milan Macourek a za potlesku přítomných diváků předal kapitánskou pásku střídajícímu „mladíkovi“ Ivanu Jančiarovi. Ve druhém poločase hosté zahrozili hned po minutě hry, ale dalekonosnou střelu vyrazil Tesař přes horní břevno na roh. Domácí podnikli ve 49. minutě útok a Gábor zblízka zvýšil na 3:0.  Hosté Hanákům nezůstávali nic dlužni a z protiútoku orazítkovali břevno Tesařovy branky. Po hodině hry byly konečně úspěšní i hosté a Kutra snížil na 3:1. V 64. minutě přihrál Typner na křídlo Hladkému, jenž poslal centr před bránu a Gábor s pomocí teče hostujícího obránce navýšil na 4:1. V 80. minutě domácí podnikli útok, míč se dostal ke Gáborovi, který obešel obránce i gólmana a svým hattrickem přidal pátý gól Hanáků. Neúnavní hosté ještě snížili v 86. minutě Navrátilem a jeho přesnou střelou z hranice vápna.Hodnocení trenéra Hané PV Daniela Koláře: „Bezstarostný zápas, ve kterém jsme byli lepší, a v pohodlném tempu jsme ho dovedli do vítězného konce.“Branky: 49, 64, a 80 Gábor, 25 Krupička, 39Typner   -   60. Kutra, 86. Navrátil    Rozhodčí: Vachutka – Dömisch, Franc. Hráno bez žlutých karet.  Diváků: 69Sestava Hané Prostějov: Tesař – Michal Trnavský, Macourek (45.Jančiar), Kaprál, Cibulec - Hladký, Mazouch, Krupička, Jakub Novák (70. Pavel Trnavský) - Gábor, Typner     Trenér: Daniel Kolář

Po zápase následovala „závěrečná“, při které se hodnotila celá sezóna Hané. Páté místo a 49 bodů při skóre 77:52 je ještě ověnčené 37 brankami nejlepšího střelce 1.B tř.sk. B Patrika Gábora. Všichni účastníci se v družné zábavě příjemně bavili, kuli plány a hodnotili ambice na sezonu 2022/23. (Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)