pátrání po pohřešované osobě

Policisté pátrají po pohřešovaném muži z Prostějoviček

Foto PČR

Prostějovští policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném 44letém Marku Pavlátovi z Prostějoviček, po kterém bylo ve středu, dne 26.08.2020, vyhlášeno pátrání. Muž byl naposledy viděn 21. 8. 2020 při odchodu z místa bydliště, kdy šel na procházku směrem k vojenskému újezdu za obcí, do místní části Osina a do dnešního dne se nevrátil.

Pohřešovaný muž je asi 180 cm vysoké střední postavy, má zelenohnědé oči a hnědé vlasy. Vousy (strniště) má hnědé a prošedivělé. Na temeni hlavy má jizvu. Na sobě má přesně neurčené tričko a kraťasy.

Pohřešovaný má částečně omezenou způsobilost k právním úkonům, je středně retardovaný, rozumově odpovídá desetiletému dítěti. Doposud provedeným šetřením a propátráním oblasti se nepodařilo zjistit, kde by se mohl pohřešovaný nacházet.

Policie pátrá po patnáctileté dívce!

Foto PČR

Policie v noci z úterý na středu vyhlásila pátrání po patnáctileté Kamile Marešové ze Šumperska. 

Dívka narozená 1. června 2004 je podle databáze vysoká zhruba 160 centimetrů. Policisté žádají veřejnost a spolupráci při pátrání. Jakékoliv informace směrujte na linku 158. (red)

 

Rodiče pohřešují syna

ilustrační foto

Uherskohradišťští kriminalisté vyhlásili celostátní pátrání po šestadvacetiletém muži z Boršic. Tomáše Durníka rodina viděla naposled v neděli 24. března. V ten den odpoledne nastoupil v Ostravě do vlaku, kterým měl přijet do Starého Města. Muž ale vystoupil v Přerově, což rodičům potvrdil v telefonátu. Od té doby ho nikdo neviděl a mobilní telefon má vypnutý.

Mladý muž je asi 175 cm vysoké, štíhlé postavy, má modré oči a je vystříhán téměř do hola. Na levé straně krku má vytetovaného pavouka. Na sobě měl tmavou bundu s kapucí a šedé tenisky.

"Jakékoliv informace k pohybu tohoto muže přijmeme na nejbližším policejním oddělení případně na lince 158," uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová. (red)

 

Pohřešuje se Ctibor Vach!

Foto PČR

Od 20. února pohřešuje rodina Ctibora Vacha. Pohřešovaný dvaašedesátiletý muž z Prostějovska je 176 až 178 cm vysoký, střední postavy.

Má šedé vlasy a modré oči, je tetován na hrudníku a prsou. Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují. Jakoukoli informaci o pohybu či pobytu pohřešovaného sdělte na bezplatné lince 155, nebo na nejbližší policejní služebně. (red)

Policie hledá patnáctiletou dívku

ilustrační foto

Přerovští kriminalisté pátrají po pátnáctileté dívce, která má trvalé bydliště v okrese Opava. Dívka je svěřenkyní dětského domova v Lipníku nad Bečvou. Dne 21. listopadu 2018 se nevrátila zpět z vycházky a do současné doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Mohla by se pohybovat v okrese Opava nebo přímo v Opavě. Pátrání po ní bylo vyhlášeno 22. listopadu 2018.

K popisu hledané dívky lze uvést, že je štíhlé cca 160 cm vysoké postavy. Má tmavě hnědé dlouhé vlasy a hnědé oči.

Policie ČR žádá spoluobčany o poskytnutí informací k místu pobytu a pohybu hledané dívky. Policii je možné kontaktovat v pracovní dobu od 7.00 do 15.00 hodin na telefonní lince 974 778 336, 974 778 337, 601 365 551, nebo kdykoliv je možné předat informace k hledané osobě i na celostátní bezplatnou linku 158.

Policisté stále pátrají po pohřešovaném muži

Foto PČR

Po osmatřicetiletém Janu Kodešovi z okresu Šumperk pátrají policisté a rodina od března letošního roku. Muž je stále pohřešován.

"Muže pohřešují rodinní příslušníci, kteří s ním byli naposledy v kontaktu 12. března v Šumperku. Poté měl být spatřen ještě 16. března na Hlavní třídě v Šumperku, kdy měl jít od hotelu Grand směrem do centra města. V té době měl na sobě oblečenou reflexní bundu oranžové barvy a na zádech nesl velký batoh (krosnu). Od té doby je nekontaktní a nepodal o sobě žádnou zprávu," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Policie pátrá po cizinci. Ztratil se

Foto PČR

Od poloviny května pátrá Policie ČR po nezvěstném 40letém Romanu Paschenkovi z Ukrajiny. Pohřešování nahlásila jeho neteř, která uvedla, že strýc měl pracovat na Brněnsku jako zedník a již od ledna o něm nemá žádné zprávy a žádné zprávy nemá ani jeho manželka, která zůstala na Ukrajině. Poslední kontakt s jeho rodinou byl přes SMS, kterou poslal manželce na Ukrajinu k MDŽ a od té doby má telefon vypnutý.

Policisté z oddělení pátrání zjistili, že snad měl také pracovat na Olomoucku, ale bližší informace u jaké firmy, nebo kde bydlel, se jim nepodařilo sehnat. Muž je vysoký 170 až 175 cm, štíhlé postavy. Má tmavé krátké vlasy a tmavé oči. "Žádáme občany, kteří by mohli poskytnout jakoukoliv informaci po pohřešovaném muži, aby zavolali na linku 158, nebo se přímo obrátili na jakoukoliv služebnu," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. (red)

Policisté hledají ztraceného stařečka! Ztratil se na výstavě psů!

Foto PČR

Olomoučtí policisté od 1. září 2018 pátrají po osmdesátiletém Vladimíru Viltovi, trvale bytem v Morkovicích-Slížanech. Hledaný muž se ztratil v sobotu 1. září 2018 kolem jedenácté hodiny na výstavišti Flora v Olomouci při návštěvě výstavy psů.

Pohřešovaný Vladimír Vilt má zdánlivý věk 80 – 85 let, 160 – 170 centimetrů vysokou střední postavu, šedé, vlnité, středně dlouhé vlasy, modré oči, plochý nos a chybějící zuby. Když se ztratil, měl oblečenou modrou mikinu, šedé kalhoty a hnědé boty. U sebe měl bílou hůl a tašku s nákupem. "Pohřešovaný špatně vidí a špatně slyší a mohl by působit částečně zmateně," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Dle dosud zjištěných poznatků by se mohl pohybovat v lokalitě Olomouc Povel.

Policie pátrá po seniorce! Pomozme!

Foto PČR

Od sobotního rána (28. července 2018) pohřešují rodinní příslušníci 78letou seniorku, Ludmilu Houserková, která okolo osmé hodiny ráno odešla z místa trvalého bydliště v obci Olšany na Šumpersku neznámo kam a doposud o sobě nepodala žádnou zprávu.

"Pohřešovaná může být dezorientovaná, trpí Alzheimerovou chorobou. Je štíhlé postavy, vysoká 170 cm. Má krátce střižené prošedivělé vlasy. Na sobě by měla mít oblečenou halenku hnědé barvy bez rukávů, šedé tepláky a na nohou pravděpodobně nazouváky", popsala pohřešovanou mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Naposledy byla spatřena v sobotu 28. července okolo půl deváté ráno v Olšanech, u panelových domů poblíž pohostinství Varšava. Dosavadní šetření v místě bydliště a v širokém okolí nepřineslo kladného poznatku.

Policie pátrá po pohřešované ženě

Foto PČR

Třicetiletou Moniku Procházkovou z Olomoucka hledá od 24. července rodina i policie. Žena odešla z místa trvalého bydliště v v dopoledních hodinách neznámo kam a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu.

Pohřešovaná je plnoštíhlé postavy, má modré oči, dlouhé hnědé vlnité vlasy, uprostřed česané na pěšinku a má hluboký hlas.

"K popisu jejího oblečení v době odchodu nemáme bližší informace. Prosíme občany, kteří by pohřešovanou někde viděli, nebo by věděli, kde se zdržuje, aby ihned kontaktovali nejbližší policejní služebnu, nebo volali na bezplatnou telefonní linku 158," uvedla mluvčí Policie ČR Irena Urbánková. (red)