Sokol Mostkovice

Sokol Mostkovice - Sokol Čechovice 1:1 (0:1) PK 4:3

ilustrační foto

V 5. kole 1. A třídy nastoupila na hřišti v Mostkovicích domácí jedenáctka proti hráčům z Čechovic. Jednalo se o okresní derby mužstev, jejichž hřiště se nachází pouhé dva kilometry od sebe.

Úvod utkání patřil hostujícím hráčům. Ovšem ze své převahy vytěžili pouze rozehrávání několika standardních situací. Ve 20. minutě zahrál nešťastně rukou na hranici velkého vápna stopér domácího mužstva Chmelař. Hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop. Jeho exekutorem byl kapitán hostujícího mužstva Haluza a bezpečně jej proměnil. V 32. minutě na hřišti vzplály emoce. Mostkovický hráč Kazda již podruhé hrubě fauloval, za což viděl žlutou kartu. V přerušené hře pak ještě hostující hráč Novák srazil protihráče na zem, což bylo rovněž ohodnoceno žlutou kartou.

Sokol Mostkovice – SK Protivanov 2:4 (0:2)

Lubomír Kaprál

V neděli 20. srpna od 16.30 hodin bylo na hřišti v Mostkovicích odehráno utkání třetího kola 1. A třídy mezi místním jedenáctkou a mužstvem SK Protivanov.

První poločas byl herně vyrovnaný, góly však stříleli pouze hosté. Po čtvrt hodině hry zahrával Protivanov několik rohových kopů a po rozehrání toho posledního se prosadil nejmladší hráč na hřišti Milar a hosté vedli 1:0. Těsně před přestávkou po nevinně vypadající akci domácí gólman pouze přihlížel, jak míč přistál na břevně. A chvíli na to vyškrábl nad branku míč po hlavičce vlastního obránce. Hosté přesto těsně před koncem prvního poločasu přidali druhou branku a byla velmi podobná té první.

Sokol Mostkovice - FK Brodek u Přerova 1:5 (1:2)

Foto Lubomír Kaprál

V 19. kole 1. A třídy nastoupila na hřišti v Mostkovicích domácí jedenáctka proti hráčům z Brodku u Přerova. Při posledním měření sil na podzim minulého roku skončilo utkání vítězstvím Brodku 3:0.

Vstup do zápasu vyšel perfektně hostům. Hned ve 2. minutě se do míče opřel Mádr a jeho střela z dvaceti metrů rozvlnila síť domácí branky. Chvíli na to skončil další střelecký pokus z obdobné vzdálenosti na břevně. S rychle kombinujícími hráči Brodku měli domácí obránci v úvodu utkání velké problémy. Do vyložených šancí se mimo jiné dostali Zaoral a Němec, ale brankář Lukáš je vychytal. V 18. minutě založily Mostkovice útok, po kterém se jim podařilo stav utkání srovnat. Autorem branky byl Zapletal. Domácí se ale z nerozhodného stavu dlouho neradovali. Ve 23.

Sokol Mostkovice - Sokol Čechovice 3:2 (1:0)

V 17. kole 1.A třídy nastoupila na hřišti v Mostkovicích domácí jedenáctka proti hráčům z Čechovic. Jednalo se o okresní derby mužstev, jejichž hřiště se nachází pouhé dva kilometry od sebe. Při posledním měření sil na podzim minulého roku vyhrály Čechovice 2:1 a obdobný výsledek by jim v případě zaváhání Opatovic zajistil první místo v tabulce.

V prvním poločase byli jednoznačně lepším mužstvem hosté, vytvořili si několik slibných šancí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. A tak to byly paradoxně Mostkovice, které se ujaly vedení. V 37. minutě zakončoval do odkryté sítě P. Zapletal. I po změně stran měli míč na kopačkách častěji hosté, ale místo vyrovnání, po hodině hry po chybách v obraně, obdrželi dva slepené góly z kopačky P. Zapletala. S blížícím se koncem utkání vrhly Čechovice všechny síly do útoku a v 77. minutě se jim podařilo snížit na 1:3. Autorem branky byl Klváček.

Sokol Mostkovice – FK Spartak Lipník nad Bečvou 3:1

V neděli 18. září bylo na hřišti v Mostkovicích odehráno utkání 7. kola l. A třídy mezi domácím mužstvem a FK Spartakem Lipník nad Bečvou.

Mostkovicím, které se v minulém ročníku jen tak tak zachránily, se letos daří, a proto byly v tomto zápase favoritem. A roli favorita zvládly. Hned v úvodu prvního poločasu se ujaly vedení, když z úhlu obloučkem překonal hostujícího gólmana Musil. V 50. minutě nařídil hlavní rozhodčí, k velké nelibosti hostujících hráčů, pokutový kop za faul v šestnáctce. Penaltu bezpečně proměnil autor první branky Musil a Mostkovice vedly 2:0. V 70. minutě si na Šlézarův centr naběhl Kamenov, udělal kličku brankáři a zakončoval do prázdné branky.