Hanácké válec hodnotil podzim okresu!

Hanácké válec hodnotil podzim okresu!
Foto Jiří Gándhí Procházka
Další fotky: 
Hanácké válec hodnotil podzim okresu!
Hanácké válec hodnotil podzim okresu!
Hanácké válec hodnotil podzim okresu!

V sobotu 19. listopadu 2016 proběhlo závěrečné hodnocení podzimní sezony fotbalového oddílu TJ Haná Prostějov. Nejdříve se utkali pod světly na "umělce" starší versus mladí. V zápase hraném na dvacet a třicet minut zvítězili mladíci v poměru 6:4.

V zápase pod umělým osvětlením na podmáčené umělce měli starší hráči první poločas navrch a šli s náskokem dvou branek do druhé půle. V té mladíci zabrali, a i když se Petr Hlávka (po delší době) opět v brance starších snažil, seč mohl, porážce nezabránil.

Druhá část závěrečné proběhla poté "U Loba na Růžku". Tam přítomní hráči, funkcionáři, příznivci a přátelé tohoto klubu zakončili v družné zábavě úspěšnou polovinu okresního přeboru. Statistiky opět mluvily jednoznačně. Po odehraných třinácti podzimních kolech a jednom jarním předehrávaném jsou Hanáci v čele okresu s 34 body. Mají náskok na Horní Štěpánov čtyři body a na béčko Určic bodů pět. Ve dvanácti zápasech Hanáci zvítězili (ve dvou na penalty) a ve dvou v Určicích a s Brodkem u PV prohráli. Nastříleli celkem 47 branek a pouze 19 obdrželi. Podzimním králem střelců Hané se stal s třinácti brankami Patrik Gábor, Radovan Světlík vsítil devět branek, Petr Hodulák dal šest gólů a Marek Zatloukal s Davidem Strouhalem vstřelili branek pět. Na podzim obléklo zelenobílý dres Hané třiadvacet hráčů. Nejvíce minut, a to 1039, strávil na hřišti Miloš Krupička, Petr Ohlídal a Michal Trnavský 997 minut. Jedinou červenou kartu obdržel Patrik Gábor. Tři zápasy s nulou vychytal Zbyněk Lošťák a dva Martin Kolář. Brankář „Kolja" Lošťák ještě vychytal v penaltovém rozstřelu oba zápasy s Vrahovicemi.

Všem hráčům, trenérům, funkcionářům a příznivcům patří velký dík za odvedené výkony, pomoc v průběhu sezóny.

Ať žije Haná! Haná je nesmrtelná! Haná je věčná!

Oldřich Lošťák

Poslat nový komentář