V domácí soutěži volejbalistky opět excelovaly

V domácí soutěži volejbalistky opět excelovaly
ilustrační foto

V posledním utkání letošního roku si hráčky VK Modřanská spravily chuť v utkání 14. kola UNIQA extraligy žen. Tým z konce tabulky základní skupiny TJ Ostrava byl po těžkých zápasech v rámci evropské ligy mistryň příjemným tréninkovým soupeřem. 

 

VK Prostějov – TJ Ostrava 3 : 0 (25:17, 25:12, 25:21)

Sestava VK Prostějov:

Kubínová, Horká, Tomášeková, Soares, Artmenko, Hrončeková, libero Chlumská - Košická. Trenér: Miroslav Čada. 

 

Zklamaní fanoušci se rozhodli extraligové utkání bojkotovat, ale bylo to k jejich škodě. Hráčky Prostějova se oprostily od stresu a sehrály dobré utkání. Ale nebyla to v žádném případě procházka růžovým sadem, jak by se dalo předpokládat. Prostějov touží porazit každé družstvo a jeho motivace je obrovská a vyhecované soupeřky dokáží úřadující mistryně pořádně potrápit. Nejinak tomu bylo i v tomto utkání, kdy Prostějov musel dotahovat výpadky v úvodu setu. Navíc třetí set byl zcela vyrovnaný a přinesl pěkné výměny na obou stranách. Domácí ale utkání zvládly, podle předpokladu posbíraly za výhru bez ztráty setu body a zůstávají v čele tabulky základní části soutěže. 

„Dnes jsme hráli s viditelnou chutí. Holky nebyly pod takovým stresem, což jim pomohlo, v příznivém světle se ukázalo několik děvčat, která zatím tolik nenastupovala. Výborně jsme útočili prakticky všemi členkami sestavy, jež zakončují, v tom byl největší rozdíl mezi oběma družstvy. Ostrava ale rovněž zahrála velice dobře, dařilo se jí v poli a dělala, co mohla. Díky tomu byla k vidění řada pěkných výměn. Nyní máme tři dny volna, od pondělí 26. prosince znova trénujeme, a to dvoufázově. Další dva volné dny dostane mančaft 31. prosince a 1. ledna, jinak budeme pořád makat. Máme hodně co zlepšovat,“ konstatoval po utkání trenér Miroslav Čada. 

„Dokázaly jsme se otřepat ze včerejší porážky od Sopot a zahrát docela slušný volejbal. Taky Ostrava předvedla na své poměry dobrý volejbal a diváci, kteří přišli, se tak aspoň měli trochu na co dívat. Teď si užijeme Vánoce, trochu odpočineme a potom se hned vrhneme znovu do práce, abychom po Novém roce posunuly svou hru na vyšší úroveň,“ připojila se k slovům svého trenéra kapitánka VK Modřanská Prostějov Solange Soares.  

První utkání v novém roce čeká prostějovské volejbalistky už 7. ledna v rámci základní části UNIQA extraligy, kdy zahajují odvetná utkání druhého kola soutěže. Zápas sehrají na hřišti soupeře SG Brno. Poté odcestují do Curychu k odvetnému utkání Champions League, které sehrají 11. ledna.         

(red)

Poslat nový komentář