Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Ochránci přírody připravují jarní akce na pomoc přírodě

Ochránci přírody připravují jarní akce na pomoc přírodě
ilustrační foto

Zatímco paní Zima má pevně v rukou otěže své vlády a rozsévá po krajině plnými hrstmi mráz, sníh a ledový vichr, prostějovští ochránci přírody už se zaobírají plány na jaro. V Ekocentru Iris připravují na následující dva pátky zajímavé besedy a tvořivé dílny, které pomohou přírodě překonat dlouhou zimu a ochránit rostliny i živočichy na přírodovědně cenných lokalitách v prostějovském regionu.

Život na louce aneb umíme je ochránit? - to je téma besedy, která se uskuteční v pátek 17. února od 16 hodin v kovárně Ekocentra Iris na Husově náměstí 67. Pro návštěvníky je připravena videoprojekce o chráněných lokalitách na Prostějovsku, dozvědí se, kdo žije a co roste na loukách, jakou péči louky vlastně potřebují a jak se postarat o ohrožené rostliny a přitom neublížit motýlům a dalším vzácným živočichům. Život na loukách je zajímavý a pestrý a ochranáři dobře vědí, které zásahy na cenných lokalitách Prostějovska přírodě pomáhají. 

O týden později v pátek 24. února se pak v 16 hodin mohou milovníci přírody naučit na jedné ze série tvořivých dílen vyrábět tzv. hmyzí hotely, které slouží pro vývoj samotářských druhů včel a kutilek. Tato umělá obydlí budou vítanými stavbičkami pro zajímavé skupiny hmyzu, které v okolní zastavěné krajině ztratily přirozená místa k rozmnožování. Účastníci workshopu obdrží návody a nákresy, podle nichž budou hmyzí hotely vyrábět, a podle nichž si je obdobně mohou vyrobit i doma a umístit je na své zahradě. Zhotovená doplňková zařízení pro hmyz budou na jaře instalována na přírodovědně cenné lokality Prostějovska.    

(jap)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style