Masopust od Ječmenů je na světě. Soutěžte o CD!

Masopust od Ječmenů je na světě. Soutěžte o CD!
ilustrační foto

Hanáckou kapelu Ječmeni pojí s Prostějovem pevné pouto. Muzikanti, kteří léta spolupracovali s folklorním souborem Mánes, vydávají v pořadí páté cédéčko. Nosiče s názvem Masopust mohou hned tři z vás získat v soutěži, kterou PvNovinky pořádají s prostějovskou Galerií Mánes Club.

„Je to půl hodina muziky, která vás chytí za srdce. Osobně tohle cédéčko považuji za nejlepší, které dosud Ječmeni vydali,“ netajil se nadšením patron kapely Petr Vysloužil. Nahrávání přitom trvalo víc než rok. Svůj díl „viny“ na tom má fakt, že jeden z muzikantů žije dnes už trvale v Dánsku. „Tomáš Somr své party nahrával sám a posílal do Čech. Dohromady je skládal Vítězslav Křivánek, majitel studia Deltaphon Němčice na Hané,“ vysvětlil Petr Vysloužil.
Na albu, které aranžoval basista Václav Procházka, uslyšíte rovněž Miloše Ploce, houslistky Ivu Machačovou a Eva Tilšarovou.
Ječmeni hodlají cédéčko slavnostně pokřtít na plese souboru Mánes. Tři z vás si jej mohou poslechnout dříve. Stačí, když do pátku 18. prosince zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kde se v Prostějově nachází Galerie Mánes Club. Do odpovědi prosím připište telefonní číslo a do předmětu napište Soutěž Ječmeni. (ber)

Poslat nový komentář