FOTO+VIDEO Jestřábi si pod stromeček nadělili výhru nad lídrem z Havířova

Jestřábi podali v sobotu proti Havířovu nadšený výkon, proto vyhráli.
Další fotky:

Poslední zápas před Vánoci zvládli Jestřábi na jedničku. V domácím prostředí po výborném výkonu zdolali vedoucí Havířov a alespoň o bod se dotáhli na druhý Přerov, se kterým se utkají mezi svátky.

Zápas  s lídrem tabulky začal pro Jestřábi snově. Neuběhly ještě ani dvě minuty a na ukazateli skóre již svítil stav 2:0. Nejprve se v 52. vteřině nahozením od modré prosadil Kolibár a o necelou minutu později skóroval po kombinaci se Zacharem a pěkné kličce Černý. Havířov jakoby se z takové ledové sprchy ani nemohl vzpamatovat a celou první třetinu nedokázal na prostějovské vedení účinně reagovat. Minimum střel, které vyslali na prostějovskou branku, pochytal Vrba, naopak Matoušek na druhé straně se měl co ohánět po průniku velmi dobře hrajícího Zachara, jehož zakončení jen s velkou námahou vyrazil, stejně jako následnou Dubovu dorážku.

Do druhé třetiny však AZ vstoupil mnohem aktivněji a Prostějov sevřel v jeho obranné třetině. A na vstřelení kontaktního gólu ani nemusel dlouho čekat, hned po 25 vteřinách od zahájení druhé části hry totiž vyrovnal po průniku a následné dorážce Bursík. Aktivita Severomoravanů naštěstí netrvala dlouho, na čemž se velkou měrou podílela dobře pracující prostějovská defenziva, která nepouštěla havířovské útočníky vůbec do pásma, natožpak k zakončení. Byli to naopak prostějovští ravci, kteří postupně začali zaměstnávat Danečka, který od druhé třetiny vystřídal v hostující brance Matouška. A ještě než se strážce hostující svatyně rozkoukal, musel lovit puk ze své sítě – poté, co neudržel tvrdou Ševčíkovu bombu, překonala jej poprvé v prostějovském dresu skórující posila z Komety Jakub Novák. Jestřábi i po vstřelené brance zůstali aktivní, nepouštěli Havířov do tlaku a jediným nebezpečím tak bylo trestné střílení ve 30. minutě, které však Kasperlík neproměnil.

Rychlou branku přinesla i třetí třetina. Ještě neuplynula ani první půlminuta a podruhé se červené světlo rozsvítilo za Vrbou, kterého překonal Kolařík. Stejně jako v prostřední části hry však Jestřábi „nezalezli“ do vlastní třetiny a účinným forčekinkem drželi hráče v černém na dostřel svého brankáře. Přesto však vedení neudrželi, necelé čtyři minuty před koncem zápasu totiž střelou pod břevno srovnal Klimša. Že však domácí chtěli v sobotu vyhrát více, se projevilo hned vzápětí. Po vyrovnávací brance se totiž nepoložili, rychle se vrhli do útoku a po kombinaci Zachara s Dubou poslal počtvrté puk do sítě Handl. Závěr nervózního utkání, v němž nebyla nouze o tvrdé střety i šarvátky, dohrál Havířov v šesti, podruhé vyrovnat se mu však už nepodařilo. Prostějov proto vyhrál poslední utkání před Vánocemi 4:3.

Závěrečné vteřiny zápasu si prohlédněte na videu zde, oslavný rituál Jestřábů s fanoušky pak zde.

LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)Branky a nahrávky: 1. Kolibár, 2. Černý (Zachar, Šebek), 23. Novák (Ševčík, Stráněl.), 57. Handl (Zachar, Duba) - 21. Bursík, 41. Kolařík (Najdek), 57. Klimša Vyloučení: 6:9, navíc Prokop 10 minut za nesportovní chování, využití 0:0Diváků: 1230

Sestavy:LHK Jestřábi Prostějov: Vrba - Kolibár, Jedlička, Kumstát, Arnošt, Tomiga, Finkes, Kaluža - Handl, Zachar, Šebek, Černý, Duba, Novák, Kryl, Ševčík, Berčák, Stráněl, Janota, Popelka AZ Havířov: Matoušek (21.Daneček) - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš, Najdek, Bursík, Matějek, Pechanec, Kanko, Kolařík, Potočný, Stránský, Klimša, Pavlas, Kasperlík, Diviš