hokej

Rodiče mladých Jestřábů děkují městu za podporu

Foto zleva M.Křupka, O.Vlček, M.Říha, V.Šilhánek

Vzhledem k situaci, která nastala v minulém roce v klubu LHK Jestřábi Prostějov - mládež, nemohli hráči kategorie mladšího a staršího dorostu dále reprezentovat město v ledním hokeji. Protože nechtěli se svým oblíbeným sportem skončit, začali od srpna 2017 někteří z nich hostovat a hrát za okolní hokejové kluby. Mládeži z LHK se daří a někteří mladí hokejisté hrají nejvyšší soutěže. Jejich rodiče chtějí touto cestou poděkovat Statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu.  

Rodičům těchto hráčů vznikly nemalé finanční náklady. Na základě podané oficiální žádosti o poskytnutí dotace jim byla roce 2017 Statutárním městem Prostějovem schválena a poskytnuta finanční podpora.

"Rodiče a hráči tímto městu za poskytnuté dotace děkují," vzkazují dámy a pánové, jmenovitě Vlčková, Říha, Přecechtělová, Křupková, Kuncková, Píchalová, Šilhánková, Zedníčková, Šilhavý, Jiříček, Pekrová. (red)

Popis foto: Zleva M.Křupka, O.Vlček, M.Říha, V.Šilhánek

Jestřáb Tomáš Divíšek bojuje v anketě Sympaťák WSM ligy. Dáme mu hlas?

ilustrační foto LHK Jestřábi

Devátého října 2017 začal třetí ročník ankety Sympaťák WSM Ligy. Do ankety bylo nominováno šestnáct prvoligových hráčů. Čtrnáct na základě volby klubových redakcí, další dva dostali divokou kartu od serveru Hokej.cz a od Mitchella Fillmana, jakožto předchozího vítěze. Za LHK Jestřábi Prostějov byl nominován Tomáš Divíšek. Podpořit ho můžete až do 28. ledna! 

Hlasující mají možnost udělit hlas třem hráčům. Hlasování, které probíhá na facebookovém účtu Hokej.cz, skončí 28. ledna o půlnoci. Z technických důvodů nejde hlasovat z mobilů. Pro Tomáše můžete hlasovat na https://www.facebook.com/hokejcz/app/1528082540841998/

Hráč s nejvíce hlasy získá pamětní plaketu a další ceny. Ceny budou předány na konci základní části před domácím zápasem týmu vítězného hráče.

Nenechte si ujít hokejové utkání University Shields Olomouc!

ilustrační foto pozvánka

Jako svou základnu mezinárodní utkání soutěže EUHL (evropská univerzitní hokejová liga) si vybral universitní tým University Shields Olomouc ZS v Prostějově ke svému utkání s týmem maďarských soupeřů HOKIKLUB Budapest.

A proč Prostějov? "Výběr padl na Prostějov nejen jako na hokejové město s dobrými fanoušky, ale také v návaznosti na spolupráci s ženským hokejovým klubem HC Rebels 2017 Prostějov z.s., kdy již někteří hráči vyzkoušeli atmosféru prostějovského hokejového "stánku"," sdělil k zápasu trenér olomouckých hokejistů.

Přijďte podpořit olomoucký tým ve čtvrtek 14.12.2017 ve 12.15. Těší se na Vás celý tým! (red)

Po polovině základní části se Jestřábi drží na místech pro play-off

ilustrační foto: zdroj LHK Jestřábi

Po šestadvaceti kolech, tedy přesné polovině základní části WSM ligy, patří hokejistům Prostějova pátá příčka. Letošní ročník 1. ligy je velmi vyrovnaný, svědčí o tom ztráta pouhých devíti bodů na lídra z Karlových Varů, ale také pouze čtyři body náskoku na devátý celek z Třebíče.

Začátek sezóny byl v podání Jestřábů velmi rozpačitý, když po osmi kolech byli na jedenáctém místě s devíti body. Od té doby ovšem přišel razantní obrat. Od devátého kola Jestřábi začali pravidelně sbírat body, bez jediné série porážek. Dvanáct výher a šest porážek hovoří za vše.

Jestřáb Tomáš Divíšek bojuje v anketě Sympaťák WSM ligy. Podpoříme jej hlasováním?

ilustrační foto LHK Jestřábi

Ve čtvrtek 19. října začal třetí ročník ankety Sympaťák WSM Ligy. Do ankety bylo nominováno šestnáct prvoligových hráčů. Čtrnáct na základě volby klubových redakcí, další dva dostali divokou kartu od serveru Hokej.cz a od Mitchella Fillmana, jakožto předchozího vítěze. Za LHK Jestřábi Prostějov byl nominován Tomáš Divíšek.

Hlasující mají možnost udělit hlas třem hráčům. Hlasování, které probíhá na facebookovém účtu Hokej.cz, skončí 28. ledna o půlnoci. Z technických důvodů nejde hlasovat z mobilů. Pro Tomáše můžete hlasovat na https://www.facebook.com/hokejcz/app/1528082540841998/

Hráč s nejvíce hlasy získá pamětní plaketu a další ceny. Ceny budou předány na konci základní části před domácím zápasem týmu vítězného hráče.

V Prostějově proběhlo bezpečností opatření k hokeji

ilustrační foto PČR

Dne 16. října 2017 v době od 15 do 20:40 hodin proběhlo v Prostějově, zejména v okolí zimního stadionu, bezpečnostní opatření „Hokej“ v souvislosti s hokejovým utkáním WSM ligy mezi mužstvy klubů Jestřábi Prostějov a Zubr Přerov.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o rizikové utkání, bylo do opatření nasazeno několik desítek policistů územního odboru včetně policistů z pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a psovodů se psy. Na opatření se podílela i místní městská policie. "Utkání se zúčastnilo 2525 diváků, z toho 135 příznivců hokejového klubu Zubr Přerov. Během zápasu ani po něm nedošlo k narušení veřejného pořádku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Luňákovi Jestřábi dostali půl milionu

ilustrační foto LHK Jestřábi

Město Prostějov poskytlo klubu LHK Jestřábi další dotaci, tentokrát ve výši 500 tisíc korun. Dotace je účelově vázána na podporu činnosti seniorského hokeje, například dopravu na utkání a rozhodčí.

O poskytnutí dotace rozhodlo Zastupitelstvo města Prostějova na svém zasedání 11. září 2017 usnesením č. 17193. Smlouvu o dotaci podepsal jednatel klubu Jaroslav Luňák a náměstkyně primátorky Ivana Hemerková 29. září, vyúčtována musí být do konce letošního roku. (ber)

 

Jestřábi se utkají s Havířovem. Dnes

ilustrační foto LHK Jestřábi

Do Prostějova dnes přijedou hokejisté z Havířova. S Jestřáby se utkají dnes od osmnácti hodin.

Bojovat budou o druhou výhru. Fandíme! (red)

 

VIDEO: Fanoušci osvítili náměstí

Foto PvNovinky.cz

Fanoušci prostějovského hokeje v sobotu večer osvítili červenými světlicemi náměstí TGM. 

Na náměstí se jich část na cestě z Přerova, kde náš tým dnes hrál, shromáždila po 22. hodině. Doprovázelo je několik policejních aut. Fanoušci v bílých tričkách se ve dvou řadách rozestoupili po náměstí. Po několikaminutovém čekání, jehož příčinou byl zřejmě vzlet dronu, z kterého si chtěli své venkovní "choreo" natočit, všichni rozvísitili červené světlice a skandovali "Ať žije Prostějov!" (red)

 

Zde se podívejte na naše reportážní video z události:

https://www.facebook.com/pvnovinky/videos/1589420621138677/

 

Prohlášení magistrátu k situaci týkající se prvoligové hokejové licence

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Město Prostějov vydalo následující prohlášení: Komentáře některých sdělovacích prostředků, diskuse v zastupitelstvu města a na sociálních sítích  k aktuální situaci v prostějovském ledním hokeji a zejména otázky spojené s prvoligovou licencí, nás vedou k vydání prohlášení, které vysvětluje skutečnosti z pohledu vedení prostějovského magistrátu. 

Město Prostějov v roce 1999 poskytlo občanskému sdružení Hockey Club Prostějov (dále jen HC) dotaci ve výši 2.500.000 Kč na zakoupení hokejové licence, opravňující hokejový klub k účasti v  I. hokejové lize. Zároveň město Prostějov uzavřelo s HC zástavní smlouvu, jíž se HC zavázal tuto licenci nepřevést bez souhlasu města Prostějova. HC koupí licence získal právo účastnit se I. hokejové ligy.