hokej

České hokejistky před olympijskou kvalifikací. Do Švýcarska jede Blanka Škodová!

ilustrační foto LHK Jestřábi

Klíčový turnaj čtyřletého cyklu před sebou mají české hokejistky. Od 9. do 12. února 2017 se poperou na olympijské kvalifikaci ve švýcarské Arose o premiérovou účast pod pěti kruhy – na Hrách 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu! Reprezentaci už do odjezdu chybí jen něco málo přes dva týdny, trenéři nyní zveřejnili nominaci hráček. Je mezi nimi i prostějovská Jestřábka Blanka Škodová.

V nominaci figuruje devatenáct hráček do pole a tři gólmanky. Celkem čtrnáct hokejistek působí v zahraničí, zbylých osm hraje domácí soutěže mezi chlapci. Trenéři přemýšleli o složení kádru do posledních dnů, nicméně sestava pro samotný turnaj ještě hotová není: Do hry smí naskočit jen 18 hráček v poli.

A-tým Jestřábů chystá pro své fanoušky další přátelské setkání

ilustrační foto

Na konci loňského roku nahradil klub sekci „Ptejte se“ pravidelnými posezeními s fanoušky. Úplně první přátelské setkání vedení A-týmu a hokejových fandů proběhlo poslední adventní sobotu. Nyní chystá klub pro své příznivce již druhé přátelské posezení, a to na čtvrtek 26. ledna od 18:15 hodin v restauraci Prostějovský Šnyt.

Celou akci povede stejně jako naposledy sportovní manažer A-týmu Jestřábů Jiří Vykoukal, jemuž bude dělat společnost trenér brankářů Jaroslav Odehnal. Těšit se tentokrát můžete na rozbor zajímavých gólových situací, které názorně rozebere prostějovský trenér brankářů, a chybět nebude ani společná diskuze, kde se můžete zeptat na cokoliv, co vás zajímá.

Čtvrteční přátelské setkání, které by mělo trvat přibližně jednu hodinu, je určené z kapacitních důvodů pro maximálně 50 osob. (Zdroj LHK Jestřábi)

Olomoucký kraj hostí šampionát ženských hokejových nadějí!

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Jubilejní desáté Mistrovství světa IIHF žen do osmnácti let v ledním hokeji startuje dnes, v sobotu 7. ledna 2017, na zimním stadionu v Přerově a ve zlínské PSG Areně. Mladé české naděje se hned v úvodu šampionátu představí na přerovském ledu v duelu s Japonkami.

Mistrovství světa žen do 18 let má i letos osm účastníků. Kromě Češek tak fanoušci uvidí výběr Kanady, USA, Švédska, Ruska, Finska, Japonska a Švýcarska.

„Třeba se dočkáme překvapení, pokud některý z týmů dokáže přerušit nadvládu Spojených států a Kanady z posledních let. V Každém případě bude nepochybně stát za to spojení sportovního mistrovství a dívčí krásy,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Oto Košta.

Turnaj vyvrcholí v sobotu 14. ledna 2017 na zimním stadionu v Zlíně.

Na hokeji létaly petardy

ilustrační foto mestoperniku.cz

Ve středu od 16:00 do 21:30 hodin realizovali policisté územního odboru Prostějov v součinnosti s pořádkovou jednotkou Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a strážníky prostějovské městské policie preventivní bezpečnostní opatření v souvislosti s hokejovým utkáním klubů LHK Jestřábi Prostějov a HC Zubr Přerov. Policisté dohlíželi na dodržování veřejného pořádku v okolí zimního stadionu a bezpečí asi 3 600 diváků, z toho 300 fanoušků hostujícího celku z Přerova.

„Při tradičně emočně vypjatém zápasu došlo k několika drobným narušením veřejného pořádku a občanského soužití spočívajícím v házení předmětů a pyrotechniky mezi fanoušky obou klubů. Po ukončení zápasu příslušníci pořádkové jednotky po dohodě s pořadateli dohlédli na bezpečné nastoupení přerovských fanoušků do přistavených autobusů. Při tomto policisté v několika případech použili donucovací prostředky hmaty a chvaty a slzotvorné prostředky. Při jejich použití nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Dvě posádky zdravotníků záchranky zasahovaly po hokejovém utkání v Prostějově!

ilustrační foto ZZS

Zdravotnické operační středisko ZZS OK přijalo ve středu 2. listopadu ve večerních hodinách tísňovou výzvu pro úraz končetiny od zábavní pyrotechniky u hokejového stadionu v Prostějově. Na místo ihned vyjela posádka s lékařem.

„Během jízdy ke zraněnému posádka narazila na další událost - u stadionu vyžadující rychlou pomoc zdravotníků. U cesty posádka nalezla bezvládného muže s úrazem hlavy a zhmožděninami v oblasti břicha a hrudníku. Po komplexní prohlídce, ošetření a zajištění byl pacient převezen k navazující nemocniční péči na odd. urgentního příjmu FNOL,“ uvedl mluvčí záchranky Zdeněk Hošák.

LHK Jestřábi vyhlašují nábor!

ilustrační foto plakát

Kluci i holky mají možnost zapojit se do hokejového týmu. LHK Jestřábi hledají nové hráče.

„Nabízíme kvalitní zázemí, trenéry i zapůjčení výstroje,“ lákají Jestřábi. Bližší informace naleznete na lhkjestrabi.cz. (red)

Jestřábi zvou na led. Všechny od 6 do 99 let

ilustrační foto plakát

Patnáctého srpna zve Hokejový klub LHK Jestřábi Prostějov všechny milovníky bruslení na akci "Bruslete všichni".

"Cílem je naučit zájemce základům bruslení, pohybu a obratnosti na ledě," vysvětlují pořadatelé. Sraz je v 17,15 - 17,30 hodin ve vestibulu stadionu, bruslit se začne v 18 hodin. Jestřábi slibují dohled trenérů hokeje, krasobruslení a účast hráčů jestřábí juniorky. (red) 

 

Prostějovští malí hokejisté bodovali na mezinárodním turnaji

Foto lhk

První dubnový víkend se zúčastnili prostějovští hokejisté prvního ročníku mezinárodního hokejového turnaje Kids Cup 2016 ve Vídni. Prostějov reprezentovali v kategoriích U7 (ročník 2009) a U8 (ročník 2008). Přivezli bronz a nejlepšího brankáře.

V hokejovém klání se střetli s týmy z italského Bolzána, bavorského Mnichova a Deggendorfu, rakouského Grazu, vídeňskými Tygry, slovenským Ružinovem a samozřejmě domácím týmem Junior Capitals. Hned první den, po dvou dvaceti minutových poločasech, si připsali Jestřábi, se znakem města Prostějova na dresu, první výhru. Tým nebyl v tento den ani jednou překonán. Starší hráči s jedinou prohrou v celém turnaji nakonec po trestných nájezdech obsadili třetí místo. Ročník 2009 pak místo šesté. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen prostějovský Lukáš Pán.

Sestava kategorií:

U zimního stadionu vznikne nové parkoviště

ilustrační foto ber

Rada města Prostějova schválila zpracování projektové dokumentace pro investiční akci „Parkoviště u Zimního stadionu“. V ulici Josefa Lady by mělo časem parkovat 120 aut.

Dlouhé kolony zaparkovaných aut a zablokované příjezdové cesty v době konání hokejových utkání donutily Magistrát města Prostějova k umístění zákazových dopravních značek. Řešení ale není konečné, město už pracuje na vybudování parkoviště v blízkosti zimního stadionu, podél ulice J. Lady.

Podpořte Jestřába Matouše Venkrbce! Může se stát hokejovým sympaťákem

ilustrační foto Matouš Venkrbec

V soutěži  Sympaťák WSM ligy bojuje čtrnáct hokejistů z klubů celé České republiky. Jednoho zástupce zde mají i prostějovští Jestřábi. O titul bojuje útočník Matouš Venkrbec. Podpořte ho svým hlasem ve velké čtenářské anketě!

Hlasovat pro Matouše můžete až do půlnoci 5. února 2016 zde http://on.fb.me/1O8of4M.

Projekt probíhá ve spolupráci BPA sport marketing a.s., Českého svazu ledního hokeje, společnosti World Systems Market, Inc., firmy eSports.cz a oficiálního webu českého hokeje hokej.cz. (red)