hokej

Tradičně vypjaté derby Prostějov - Přerov tentokrát bez větších problémů

ilustrační foto

V sobotu 15. prosince 2018 proběhlo na prostějovském zimním stadionu utkání celku místních hokejistů s tradičním rivalem z Přerova. 

Pro zajištění bezpečnosti osob a majetku v době konání utkání realizovali policisté územního odboru Prostějov bezpečnostní opatření. "Utkání sledovalo celkem 3 500 diváků, z toho přibližně 220 příznivců hostujícího týmu. V souvislosti se zápasem přítomní policisté nezjistili žádné protiprávní jednání a zasahovat nemuseli," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Pamatujete? Právě dnes jsme se stali mistry světa v hokeji!

ilustrační foto hokej.cz

Dnes je to právě osm let, kdy český hokejový tým vybojoval v Německu titul Mistrů světa. Ve finále zvítězili reprezentanti České republiky nad Ruskem 2:1 a stali se po pěti letech mistry světa.

V novodobé historii České republiky národní tým proti Rusku ještě nikdy finále MS v ledním hokeji nehrál. A tato premiéra vyšla lépe našemu mužstvu. Hned na začátku jsme se dostali do vedení a sborná nemohla najít recept, i když střelecky na tom byla lépe. Česko v Lanxess aréně získalo mistrovský titul. 

V dalších dvou letech jsme na MS získali bronz, od té doby se českému týmu medaile vyhýbají. Tak třeba příští rok na Slovensku. (ber)

OBRAZEM: Jestřábi měli autogramiádu. Ve Zlaté bráně

Foto MM

V pátek 30. března odpoledne se v obchodním centru Zlatá Brána v Prostějově konala autogramiáda A-týmu Jestřábů. Zájemci si mohli nechat podepsat předmět nebo suvenýr, vyfotit se se svým oblíbencem, připravena byla i nová sada podpisových karet.

Na akci nechyběla brankářská jednička týmu Jakub Neužil a největší opory úspěšného týmu prostějovských Jestřábů. Nejproduktivnější hráč WSM ligy Tomáš Nouza, nejlepší střelec soutěže Tomáš Divíšek, kapitán týmu Matouš Venkrbec, Lukáš Luňák, David Dvořáček a další. "Bylo to moc fajn, kluk hokejisty vůbec poprvé viděl v civilu," pochvaloval si jeden z tatínků. (ber)

 

Kdo vyhrál třetí ročník ankety Sympaťák WSM Ligy?

Foto LHK Jestřábi

Historicky třetím Sympaťákem WSM Ligy se stal Jakub Teper, obránce VHK ROBE Vsetín. Prostějovský zástupce, útočník LHK Jestřábi Tomáš Divíšek, skončil na desátém místě.

Nenavázal tak na úspěch svého kolegy Matouše Venkrbce, který se stal vítězem prvního ročníku soutěže. Do ankety přišlo 5 263 hlasů.

Anketa Sympaťák WSM Ligy opět probíhala ve spolupráci BPA sport marketing a.s., Českého svazu ledního hokeje, společnosti World Systems Market, Inc., firmy eSports.cz a oficiálního webu českého hokeje Hokej.cz.

Incident na hokeji bude mít dohru. Žena z finančáku skončila v nemocnici!

ilustrační foto finanční správa Prostějov

Jak PvNovinky informovaly, na zimním stadionu v Prostějově došlo ve čtvrtek večer k incidentu. Během hokejového utkání mezi prostějovskými Jestřáby a kladenskými Rytíři podnikli kontroloři z Finančního úřadu v Prostějově kontrolu ve vestibulu haly.

Ve chvíli, kdy „finančáci“ zabavovali suvenýry prodávané obsluhou stánku bez potvrzení, začala jim nadávat skupinka diváků stojící opodál. Po chvíli se do obou kontrolorů z berňáku pustili i fyzicky. Žena z Finančního úřadu Prostějov skončila v nemocnici!

Kontrolory finančního úřadu napadli návštěvníci hokejového zápasu

ilustrační foto

Včera v podvečerních a večerních hodinách proběhla v Prostějově v okolí zimního stadionu policejní akce zaměřená především na dohled na veřejný pořádek v souvislosti s konáním hokejového utkání mezi hokejovými kluby Jestřábi Prostějov a Rytíři Kladno. Akce se zúčastnily necelé dvě desítky policistů a strážníků městské policie.

"Během zápasu byla ze strany finančního úřadu prováděna na zimním stadionu kontrola zaměřená na EET, kdy při této kontrole došlo ze strany doposud neustanovených osob k napadení kontrolorů úřadu. Pachatelé poškozené častovali vulgárními výrazy a polili je pivem. Pracovníka úřadu několikrát udeřili a s jeho kolegyní se přetahovali o kabelku takovým způsobem, že jí bylo způsobeno drobné zranění na ruce. Případ šetříme pro trestný čin výtržnictví," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Během utkání, ani po něm, již nedošlo k narušení veřejného pořádku nebo dalšímu incidentu. (red)

Oba víkendové zápasy v Prostějově proběhly bez vážnějších incidentů

ilustrační foto PČR

V sobotu 3. března a v neděli 4. března 2018 proběhly na prostějovském zimním stadionu hokejové zápasy play off WSM ligy mezi celky domácích LHK Jestřábi Prostějov a Rytíři Kladno.

Nad veřejným pořádkem v okolí stadionu, ale také při pohybu fanoušků mimo jiné mezi centrem města a stadionem, dohlížel dostatečný počet policistů posílený také strážníky městské policie. Obou utkání se zúčastnilo přibližně tři a půl tisíce fanoušků, z toho 50 – 60 fanoušků hostujícího týmu. "V souvislosti s touto sportovní událostí nezjistili policisté žádné významnější narušení veřejného pořádku ani způsobené škody na majetku či zdraví osob," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Jestřábi podlehli Rytířům. Pokračování dnes

Foto LHK Jestřábi

Prostějovští Jestřábi v úterý zahájili čtvrtfinálovou sérii s Kladnem porážkou 4:2. Jaromír Jágr nastoupil za svůj tým na pouhých sedm vteřin a potvrdil zranění kolene.

Utkání ovlivnila nedisciplinovanost Hanáků, kteří strávili v oslabení celkem čtrnáct minut. Prostějovské hokejisty čeká stejný soupeř dnes v 18 hodin. (red)

 

 

 

Jestřábi letí dobýt kladenskou tvrz. Již dnes!

ilustrační foto LHK Jestřábi

Základní část je za námi a všichni netrpělivě vyhlížíme vrchol sezony. Předposlední únorový den Jestřábi sehrají na kladenském ledě první utkání čtvrtfinálové série, která rozhodne o postupujícím do semifinále WSM ligy. Úvodní buly úterního utkání se vhodí v 18 hodin. 

Cíl Jestřábů před letošní sezonou bylo postoupit do play-off, což se týmu z Hané povedlo z šestého místa. Jestřábi hráli velmi atraktivní hokej, který bavil diváky. Právě s Kladnem odehráli na domácím ledě jedno z nejhezčích utkání uplynulého ročníku, když už po půlce utkání bylo skóre 5:0. Jenže na hřišti soupeře to není žádná sláva. Dvě utkání a skóre 13:3 je více než alarmující a nemůže to omluvit ani fakt, že poslední utkání základní části odehráli Jestřábi v oslabené sestavě.

HC Rebels hledá nové hráčky!

ilustrační foto plakát

Klub ženského ledního hokeje HC Rebels Prostějov vznikl na konci roku 2017. Hokejistky hledají další hráčky.

"Tým není limitován věkem, tudíž zde momentálně najdete dívky a ženy ve věku od 14 – 37 let. Tedy i žačky, studentky, maminky na mateřské, ale i pracující ženy. Není tedy zapotřebí správný věk, ale odhodlání zkusit něco jiného. Něco, co může být přínosem nejen pro fyzickou zdatnost, ale i pro poznávání dalších přátel a hlavně, rozšíření hokejové rodiny v Prostějově," vzkazuje trenér David Krejčí. Více informací o právě probíhajícím náboru získáte na e-mailu hcrebelky@seznam.cz nebo přímo u trenéra Davida Krejčího na čísle 774 546 527. (red)