Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Lavičky pro teenagery jsou již vyrobeny, čekají na instalaci

Lavičky pro teenagery jsou již vyrobeny, čekají na instalaci
ilustrační foto

Radní vyhověli žádosti Okrašlovacího spolku města Prostějova a schválili záměr výpůjčky dvou částí pozemku u hlavního nádraží v Prostějově o celkové výměře 4 m2. Budou zde umístěny dvě lavičky speciálně upravené pro teenagery. 

„Teenageři rádi sedávají na opěradlech laviček, což jim nyní chceme umožnit. Bude to takový náš vstřícný krok směrem k této věkové skupině. Lavičky jsou upraveny tak, aby sezení na opěradle bylo pohodlné a bezpečné, samozřejmě za podmínky pevného ukotvení do země nebo ke zdi. Zároveň bychom tímto opatřením předcházeli nepříjemnostem, kdy se starší lidé nebo rodiče s malými dětmi posadí na klasickou lavičku, kterou předtím obsadili právě teenageři a pak mnohdy zjišťují, že sedátko je špinavé od bláta a prachu. Tyto lavičky by zkrátka byly určeny jen pro ty náctileté,“ vysvětlila předsedkyně okrašlovacího spolku Milada Sokolová. 

Nápad pochází původně z Německa, úspěšně jej už aplikovali v některých městěch, například v Táboře. Dvě teenagerské lavičky vyrobili v prostějovské Střední škole automobilní, okrašlovacímu spolku je věnovali jako sponzorský dar.    

(jap)  

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style