Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Opilci na cestách. Policisté jich chytili devět

Opilci na cestách. Policisté jich chytili devět
ilustrační foto PČR

Během uplynulého víkendu zjistili policisté na silnicích Prostějovska celkem devět podnapilých řidičů. Dva z nich usedli na kolo. Nejvíc opilý byl jejich páteční úlovek, další se na cestu navíc vydal s autem bez STK. 

V pátek 11. března 2016 v 9:45 hodin v obci Olšany u Prostějova kontrolovali policisté řidiče osobního automobilu značky Honda. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 1,4 ‰ alkoholu v dechu. „Šedesátiletý muž s naměřenou hodnotou souhlasil a uvedl, že během předchozího odpoledne a večera vypil celkem pět desetistupňových piv a tři odlivky vodky. Další jízdu policisté muži zakázali,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

V sobotu 12. března v 9:03 hodin zjistili prvního plumlovští policisté v obci Drahany. Sedmadvacetiletý řidič automobilu značky Renault Thalia nadýchal 0,58 ‰ alkoholu v dechu. Muž přiznal vypití čtyř jedenáctistupňových piv během předchozího večera.

V 10:48 hodin v Kostelecké ulici v Prostějově policisté dopravního inspektorátu změřili třiačtyřicetiletému řidiči automobilu značky Chevrolet hodnotu 0,84 ‰ alkoholu v dechu. Také tento řidič se k požití alkoholu před jízdou doznal. Dalšího přestupku se muž dopustil tím, že řídil vozidlo bez platné technické kontroly.

Jen pět minut poté kontrolovali němčičtí policisté v obci Němčice nad Hanou čtyřicetiletého cyklistu, který při dechové zkoušce nadýchal 0,64 ‰ alkoholu v dechu. Cyklista uvedl, že během předchozího odpoledne a večera vypil celkem 3,8 litrů bílého vína.

Posledním sobotním hříšníkem byl devětačtyřicetiletý cyklista kontrolovaný v 15:05 hodin na komunikaci mezi obcemi Víceměřice a Němčice nad Hanou. U toho policisté změřili hodnotu 0,31 ‰ alkoholu v dechu, po vypití dvou odlivek slivovice krátce před jízdou.

V neděli, krátce po půlnoci, kontrolovali v Dolní ulici v Prostějově policisté osmadvacetiletého řidiče automobilu značky Renault Clio. Provedenou dechovou zkouškou u muže změřili hodnotu 0,47 ‰ alkoholu v dechu.

Ve stejný den v 10:33 hodin řídila v Určické ulici v Prostějově pětatřicetiletá řidička osobní automobil značky Renault Scenic. Při kontrole jí policisté změřili hodnotu 0,58 ‰ alkoholu v dechu. Dle přiznání řidičky po vypití 0,5 litru vína během předchozího večera.

V 11:05 hodin němčičtí policisté v obci Mořice zjistili dalšího podnapilého cyklistu. Byl jím osmačtyřicetiletý muž, který při dechové zkoušce nadýchal 0,8 ‰ alkoholu v dechu. Muž přiznal vypití tří desetistupňových piv v dopoledních hodinách téhož dne.

Posledním víkendovým podnapilým řidičem byl dvaačtyřicetiletý cyklista, kterému policisté při kontrole v obci Nezamyslice ve 20:03 hodin změřili hodnotu 0,92 ‰ alkoholu v dechu. Muž přiznal vypití pěti půllitrů desetistupňového piva bezprostředně před jízdou.

„Všem policisté zakázali další jízdu. Řidičům automobilů navíc zadrželi řidičské průkazy. Všechny uvedené případy budou předány k dořešení příslušným správním orgánům. Nejopilejší muž  je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodal Kořínek. (red) 

Komentáře

a to je houby proti tomu jak jezděj naši mocepáni nažraní a zfetovaní a každýmu je to putna. Tak do komu to cpete tady.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style