Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Na Prostějovsku se vloni méně bouralo, počet přestupků však vzrostl

Na Prostějovsku se vloni méně bouralo, počet přestupků však vzrostl
ilustrační foto (zdroj: policie-cr.cz)

Počet dopravních nehod na Prostějovsku v loňském roce dosáhl hodnoty 634 a oproti roku 2011 tak poklesl o 32 nehod. Řidiči v ostatních okresech bourali více, proto i krajská statistika nehodovosti je oproti loňsku vyšší. Na Prostějovsku však vzrostl počet přestupků, o to 236, což je naopak největší nárůst ze všech okresů kraje. Celkem prostějovští řidiči nedodržovali dopravní předpisy v 5 552 případech. Vyplývá to ze statistik krajského ředitelství Policie ČR.

Celkový počet nehod v kraji vzrostl o tři procentní body na 4406, zemřelo při nich však méně osob než v předloňském roce, celkem 40. Nejvíce lidí, sedm, zahynulo na silnicích v prosinci. Nejčastější příčinou nehod je nesprávný způsob jízdy, který v roce 2012 ještě narostl, naopak ubylo nehod zaviněných alkoholem. Oproti předloňskému roku také řidiči více dodržovali předepsanou rychlost, počet přestupků za překročenou rychlost poklesl o více než dva tisíce. Nejčastěji lidé bourali v pátek.

Přestože letos se na Prostějovsku množí přestupky s drogami za volantem (poslední případ zde), v loňském roce v tomto ohledu zaznamenal okres pokles o dva případy. Alkohol za volantem pak v něm byl zjištěn ve 131 případech oproti 165 v roce 2011.

(zkl)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style