Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Nemocnice Prostějov nabízí nové specifické testy na průkaz protilátek proti chlamydiím

Nemocnice Prostějov nabízí nové specifické testy na průkaz protilátek proti chlamydiím
ilustrační foto ber

Lékaři, kteří potřebují u svých pacientů stanovit protilátky proti chlamydiím, se mohou na Prostějovsku nově těšit na maximálně přesné a spolehlivé testy, a to díky nejmodernějšímu plně automatizovanému analytického systému. Oddělení laboratorní medicíny Nemocnice Prostějov pořídilo nový systém Roboblot, který je čerstvě k dispozici na úseku mikrobiologie.

„Moderní britský systém Roboblot slouží k provádění blotovacích technik, tedy metod prokazování druhově specifických protilátek, které vhodně doplňují vyšetření prováděná metodou ELISA. Vyšetření touto metodou bude přínosné zejména u pacientů, u kterých je podezření na chlamydiovou infekci, a kde lékař indikuje průkaz těchto specifických protilátek, jenž mohou přispět ke správné diagnóze,“ vysvětluje David Stejskal, přednosta Oddělení laboratorní medicíny Středomoravské nemocniční.

Metoda je navíc velmi přínosná i z hlediska rozpoznání chronických stavů, a to zejména v gynekologii, dále u autoimunních chorob jako je neinfekční zánět kloubů, ale také u infekcí sdružených s astmatem nebo u některých onemocnění oběhové soustavy.

„Výjimečnost systému Roboblot spočívá v jeho v plné automatizaci, kdy zařízení nejen vzorky zpracovává, ale následně skenuje, vyhodnocuje a převádí konečné výsledky až do laboratorního informačního systému. Díky tomu jsou vyloučeny chyby způsobované lidským faktorem, takže se pacienti mohou spolehnout na přesnost výsledku,“dodává Stejskal s tím, že neméně důležitá je i úspora místa v laboratoři, která vzniká díky centralizaci všech procesů do jednoho přístroje. (Zdroj NPv)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style