Nemocnice Prostějov

Nemocnice rozšiřuje zákaz návštěv!

ilustrační foto iprostejov.cz

Nemocnice Prostějov s účinností od dnešního dne, tj. 15. února, vyhlásila zákaz návštěv na interním oddělení. Důvodem rozšíření preventivního opatření na další oddělení nemocnice (od pondělí 5. února již platí zákaz návštěv na LDN) je aktuální epidemiologická situace v regionu.

Na dalších lůžkových odděleních Nemocnice Prostějov mohou lidé své blízké navštěvovat bez omezení. "Ačkoliv si uvědomujeme, jak důležitý je pravidelný kontakt s nemocnými, chtěli bychom v souvislosti s vyšším výskytem akutních respiračních infekcí v kraji apelovat na veřejnost, aby rozumně zvážila případné návštěvy hospitalizovaných pacientů. Žádáme všechny návštěvníky, aby v případě počínající virózy nebo chřipky, ale i v případě nachlazení, návštěvu svých blízkých upoutaných na nemocniční lůžko raději odložili a neohrožovali tak jejich zdraví.

Nemocnice Prostějov zve dobrovolníky na Valentýnské darování krve

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Oblíbený únorový svátek lásky mohou všichni noví i stávající dárci krve z Prostějova a okolí přijít oslavit na Hematologicko-transfúzní oddělení Nemocnice Prostějov. Zde na ně čekají jak drobné dárky pro dárcovské dvojice, tak i slosování o poukaz na wellness pobyt v Lázních Slatinice. Akce platí v úterý 13. února a týká se jak dárců krve, tak i krevní plazmy.

„Motivů k darování krve může být celá řada, většinou je to ale právě příjemný pocit z dobrého skutku nebo láska k druhým, která k nám dárce přivádí. Rozhodli jsme se proto využít příležitosti svátku svatého Valentýna a pro dárce připravili několik odměn,“ prozrazuje  Milena Lukešová, vedoucí lékařka transfúzní stanice Nemocnice Prostějov, s tím, že kromě možnosti zachránit lidský život tentokrát nabídne transfúzní oddělení všem dárcům také možnost zasoutěžit si o wellness pobyt. Na všechny, kteří přijdou se svými partnery, pak čeká i drobný dárek.

Prostějovská nemocnice zakázala návštěvy. V léčebně dlouhodobě nemocných

ilustrační foto iprostejov.cz

Z důvodu nárůstu respiračních onemocnění byl vyhlášen na odděleních Léčebny dlouhodobě nemocných Nemocnice Prostějov zákaz návštěv.

"Toto opatření platí od 5. 2. 2018 až do odvolání. Bude ukončeno neprodleně po zlepšení epidemiologické situace," uvedla mluvčí nemocnice Radka Miloševská. Případná nutná návštěva pacienta je možná po domluvě s ošetřujícím lékařem. (red)

 

V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo 859 dětí

Foto nemocnice Prostějov

Celkem 859 dětem pomohli v loňském roce na svět zdravotníci Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 432 děvčat, 427 chlapců a šest párů dvojčat. První miminko roku 2018 na sebe nenechalo dlouho čekat, malá Viktorie přišla na svět 1. ledna v 1:24 hodin a stala se tak prvním letošním miminkem v Olomouckém kraji. 

Šťastná maminka malé Viktorie, která měla při narození míry 2950 gramů a 50 centimetrů, přijela do prostějovské nemocnice z Nezamyslic. Mamince přišlo pogratulovat a předat dárek vedení nemocnice v čele s předsedkyní představenstva Středomoravské nemocniční MUDr. Marií Marsovou a dále také hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Vánoční duch zavítá i za pacienty Nemocnice Prostějov

foto Nemocnice Prostějov

Vánoční přípravy aktuálně vrcholí ve všech českých domácnostech, a nejen v nich. Koledy, tvoření vánoční výzdoby i přípravu přáníček si aktuálně užívají i pacienti v Nemocnici Prostějov. Na ty, kteří nebudou moci trávit v kruhu rodiny ani Štědrý den, pak čeká i tradiční večeře s rybou a salátem a také nadílka dárků.

„Adventní období a s ním spojené zvyky jsou pro všechny pacienty velmi významné a oblíbené, ať už jsou to děti na dětském oddělení, nebo senioři v léčebně dlouhodobě nemocných. Bez ohledu na věk proto u nás pacienti nepřišli o mikulášskou nadílku a ještě v těchto dnech si mohou vychutnávat tvorbu vánočních dekorací i adventní program,“ vyjmenovává  Marie Jouklová, hlavní sestra Nemocnice Prostějov.

Call centrum v Nemocnici Prostějov funguje už měsíc

ilustrační foto iprostejov.cz

Už více než měsíc funguje v Nemocnici Prostějov zvlášť zřízená informační linka pro pacienty a jejich příbuzné, kterou obsluhuje speciálně vyškolená všeobecná sestra. Právě díky odborné a zkušené telefonní operátorce se mohou pacienti rovnou objednat bez zbytečného přepojování, spojit vyšetření do jednoho dne, zeptat se i na detailní informace ohledně hospitalizací, průběhu vyšetření či zákroku, nebo nutné přípravy před vyšetřením.

„Za celý měsíc fungování se na nás pacienti nejčastěji obraceli s dotazy spojenými s návštěvou ambulantního lékaře. Nejvíce je zajímala délka čekací doby v dané ambulanci, jméno ordinujícího lékaře a ordinační doba. Mezi nejčastější dotazy také patřily otázky týkající se průběhu vyšetření a jak se na vyšetření připravit,“ uvedla zdravotní sestra Jana Kozárková, která informační call centrum obsluhuje a dodala, že naopak málo dotazů zaznamenala na nadstandardní služby, které nemocnice poskytuje.

Nemocnice rekonstruuje dětské oddělení. Provoz neomezila

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Dětské oddělení prostějovské nemocnice po třiceti letech mění podobu. Celkem nemocnice investuje do rekonstrukce devatenáct milionů korun. Malí pacienti budou mít více místa a komfortnější by měly být prostory pro lékaře a sestřičky.

Z původních vyšetřoven a pokojů pro lékaře vzniknou nové pokoje se sociálním zařízením, které budou vybaveny novými lůžky. "Celková kapacita bude šestadvacet lůžek, což je o něco větší než teď," uvedla předsedkyně představenstva společnosti Agel Marie Marsová s tím že dětské oddělení funguje provizorně v prostorách ORL. Na oddělení bude rovněž instalována klimatizace, která zde, zejména v letních měsících citelně chyběla. 

"Do opravených prostor by se dětské oddělení mělo vrátit za tři měsíce" dodala Marsová. (ber)

 

Mikulášská družina dnes navštívila i dětské oddělení nemocnice a LDN!

Foto nemocnice Prostějov

Mikulášská nadílka potěšila v Nemocnici Prostějov malé pacienty na dětském oddělení i seniory ležící na oddělení LDN. V převlecích za Mikuláše, čerta a anděla připravili pacientům rozptýlení dobrovolníci z řad studentů Střední zdravotnické školy Prostějov. 

Děti dostaly od mikulášské družiny adventní kalendáře a perník, které jim věnoval hokejový klub Jestřábi Prostějov. I studenti Střední zdravotnické školy měli pro děti připravené překvapení v podobě zdobených perníčků a balíčků s ovocem a navštívit a obdarovat nezapomněli ani na seniory na oddělení LDN.

Mikulášského překvapení a dárečků se dnes v prostějovské nemocnici dočkali i ti úplně nejmenší pacienti z řad novorozenců. Ty obdarovalo občanské sdružení Nedoklubko pletenými dečkami a chobotničkami. (red)

 

 

Nemocnice Prostějov zve na Den pro chlapy!

ilustrační foto plakát nemocnice Prostějov

I muži si zaslouží naši speciální pozornost“ – tak zní podtitul preventivní a osvětové akce Den pro chlapy, která proběhne v souvislosti s celosvětovou kampaní Movember. Tato kampaň se zaměřuje na prevenci onemocnění prostaty a stejně tomu bude i na akci Den pro chlapy, která proběhne ve čtvrtek 30. listopadu v Nemocnici Prostějov. 

Uskuteční se v době od 14 do 17 hodin v urologické ambulanci prostějovské polikliniky. Součástí akce je mimo jiné konzultace s urologem, ultrazvukové vyšetření prostaty, ledvin a močového měchýře, kontrola prostatického antigenu a testosteronu a konzultace výsledku vyšetření. Zváni jsou muži všech věkových kategorií, a to i bez doporučení či objednávky. (red)

 

Dnes je Světový den diabetu. Zajděte na vyšetření!

ilustrační foto nemocnice Prostějov

V úterý 14. listopadu se v prostorách lékárny Nemocnice Prostějov koná Den prevence diabetu, jehož program zahrne měření hladiny krevního cukru a krevního tlaku zdarma, odborné konzultace o správné výživě i životosprávě, poradenství nebo i prezentaci a ochutnávky přípravků vhodných pro diabetiky. 

Zájemci si také mohou nechat přeměřit správnost postavení nohou a připravena bude i ochutnávka čajů a recepty pro diabetiky zdarma. Den prevence diabetu proběhne v prostorách Lékárny AGEL ve vestibulu nemocnice od 7 do 12 hodin. „Smyslem akce je zvýšit povědomí široké veřejnosti o všech typech diabetu a možnostech prevence, ale také představit všem diabetikům nové možnosti a sortiment, který by jim třeba mohl pomoci zpříjemnit si každodenní vypořádávání se s touto nemocí,“ vysvětlila  Marie Jouklová, hlavní sestra Nemocnice Prostějov. (Zdroj Nemocnice Pv)