Nemocnice Prostějov

Nemocnice Prostějov se loni dočkala investic za 50 milionů, letos tomu nebude jinak

ilustrační foto

Více než padesát milionů korun putovalo v loňském roce do vybavení, budov i technologií Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Největší investicí roku 2018 byla rekonstrukce dětského oddělení v hodnotě 20 milionů korun. Ještě vyšší částka poputuje v letošním roce do výstavby čtvrté stanice LDN a investici za tři desítky milionů plánuje nemocnice i do přístrojového vybavení. Celkově by se tak letos nemocnice měla dočkat investic ve výši okolo 55 milionů korun.

„V roce 2019 plánujeme v Nemocnici Prostějov obnovit přístrojové vybavení za více než 30 milionů korun a také plánujeme posílit IT technologie, abychom postupně přecházeli na elektronicky vedenou zdravotnickou dokumentaci. Prostřednictvím informačních technologií chceme přenášet data o laboratorních vyšetřeních, konsiliích, ordinacích léků a ošetřovatelské dokumentaci až k lůžku všem lékařům a sestrám pečujícím o pacienta,“ prozrazuje Marie Marsová, ředitelka Nemocnice Prostějov, s tím, že nemocnice zároveň plánuje otevřít 24 lůžek následné péče s paliativní jednotkou, a to od července.

Pozor! Interna A v nemocnici vyhlásila zákaz návštěv!

ilustrační foto

Z epidemiologických důvodů byl vyhlášen na interním oddělení A zákaz návštěv. Toto opatření platí od 28. 1. 2019 až do odvolání.

"K zákazu návštěv vedení nemocnice přistoupilo proto, aby byli chráněni jak hospitalizovaní pacienti, tak i ošetřující personál.

Děkujeme, že respektujete toto nařízení," vzkazuje vedení Nemocnice Prostějov. (red)

V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo 895 dětí

ilustrační foto

Celkem 895 dětem pomohli v loňském roce na svět zdravotníci Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 434 děvčat a 461 chlapců, z toho dva páry dvojčat. První miminko roku 2019, malá Adéla, pak přišla v této porodnici na svět 1. ledna v 15 hodin a 14 minut.

Ve srovnání s rokem 2017, kdy přišlo na svět 859 dětí, porodnost v prostějovské nemocnici o téměř čtyři desítky vzrostla. Nejplodnějším měsícem byl červenec, nejméně dětí se naopak narodilo v lednu.

Fotbalový Skřítek předal dárky z Vánoční sbírky. Na dětském oddělení nemocnice

Foto Fotbalový Skřítek

Ve čtvrtek v podvečerních hodinách byli aktéři z Fotbalového Skřítka veškeré dary z Vánoční sbírky pro děti v Nemocnici Prostějov. 

Nakonec se z toho při této příležitosti vyklubalo krásné povídání a možná i navázání dlouhodobější spolupráce. "Lukáš Sluka, Vlastimil Lang a Marek Gerhard všem, kteří jakkoliv přispěli, za všechny děti a personál dětského oddělení nemocnice děkují," vzkázal za kolegy Michal Miki Grepl. (red)

 

V prostějovské nemocnici navštívil Mikuláš děti i seniory

Foto nemocnice Prostějov

Družina složená z Mikuláše, andělů a čertů dorazila ve středu 5. prosince do Nemocnice Prostějov. Zpovědi z hříchů, básničky a písničky si přitom čerti s Mikulášem vyžádali nejen od malých pacientů, ale také od pacientů léčebny dlouhodobě nemocných. Odměnou všem zúčastněným byly příjemné chvíle strávené ve svátečním duchu, ale samozřejmě také mikulášská nadílka.

Na dětském oddělení probíhala akce formou individuálních návštěv mikulášské družiny, v rámci kterých děti spolu se zdravotníky zpívaly i recitovaly. Odměnu od Mikuláše si každý ze zájemců musel zasloužit.

Mužům bude patřit Den pro chlapy v Nemocnici Prostějov

ilustrační foto

Preventivní osvětovou akci zaměřenou na rakovinu prostaty a varlat s názvem Den pro chlapy připravuje na středu 28. listopadu Nemocnice Prostějov. Zdravotnické zařízení se tak zapojuje do celosvětové kampaně na prevenci onemocnění prostaty Movember a zve zájemce z řad široké veřejnosti na konzultace i preventivní vyšetření.

„Mužům v rámci akce nabízíme krátkou konzultaci s lékařem, preventivní vyšetření prostaty pohmatem či vyšetření krve na přítomnost nádorového indikátoru, takzvaného PSA neboli prostatického specifického antigenu. Návštěvník si může nechat vyšetřit krev, pokud není nachlazen, neužíval antibiotika, tři dny byl bez pohlavní aktivity a nepřijel na kole,“ vysvětlila Marie Jouklová, hlavní sestra Nemocnice Prostějov.

V Nemocnici Prostějov probíhají bourací práce

ilustrační foto

Nové lůžkové oddělení pro dlouhodobě nemocné a paliativní péči vzniká právě v těchto dnech v Nemocnici Prostějov. Stavební práce začaly bouráním příček ve čtvrtém patře 1. listopadu a předpokládaný termín kolaudace nových prostor je do konce května 2019.

„V současnosti na stavbě probíhají bourací práce, které jsou bohužel spojené s výraznějším hlukem. Za ten se našim pacientům omlouváme,“ uvedl Pavel Gottwald, hlavní správce Středomoravské nemocniční, pod kterou patří také Nemocnice Prostějov.

Lektoři operovali kýly v Nemocnici Prostějov. V přímém přenosu

Ilustrační fot kyla-info.cz

Ukázkové operace kýl dle nejnovějších poznatků a s použitím nejmodernějších technologií a materiálů předvedli zkušení čeští lektoři a operatéři během pátého ročníku České herniologické konference na operačních sálech Nemocnice Prostějov. Mladí lékaři a medici, kteří nemohli být přímo na sále, průběh jednotlivých operací sledovali v přímém přenosu a mohli klást operatérům konkrétní i všetečné dotazy na jejich postup.

„Účastníci sledovali pomocí telemostu mezi konferenčním sálem v Olomouci a operačními sály v Prostějově celkem 5 operací kýl jak laparoskopickou, tak konvenční technikou. Jednalo se o kýly tříselné, pupeční a kýly v jizvě. Všechny výkony byly uskutečněny s implantací síťky, což je postup, který se považuje všude v moderním chirurgickém světě za standardní,“ řekl  David Marek, lékař chirurgického oddělení Nemocnice Prostějov, který se na operace kýl specializuje.

Nový operační mikroskop má oční oddělení Nemocnice Prostějov

Foto nemocnice Prostějov

Špičkový oční operační mikroskop švýcarského výrobce LEICA Mikrosystems koupila za téměř dva miliony korun Nemocnice Prostějov pro své oční oddělení. Nahradila tak již zastaralý mikroskop Olympus, s jehož pomocí lékaři odoperovali více jak dvanáct tisíc pacientů.

„Nový mikroskop posunuje kvalitu operací na vyšší úroveň. Má kvalitní optiku, detailní zobrazení s výborným rozlišením, navíc je vybaven i kamerou, která umožňuje sledovat operační výkon i na externím monitoru. V případě potřeby je ho také možné upgradovat o nahrávací zařízení,“ chválí nový mikroskop primář očního oddělení Nemocnice Prostějov Petr Frgál s tím, že nový přístroj je pro pacienty i samotné lékaře každopádně pokrokem a zlepšením standardu.

Dětské oddělení v Prostějově získalo dary pro nedonošené děti

Foto nemocnice Prostějov

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

„Za nedonošená se obecně označují miminka, která se narodí před 37. týdnem těhotenství a mají nízkou porodní hmotnost do 2,5 kilogramu. Tyto děti jsou mimořádně drobné a citlivé například na prochladnutí, proto musejí být umístěny v inkubátorech, které jim zajišťují termoregulaci,“ vysvětluje vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov Jana Dočkalová.