Nemocnice Prostějov

Dnes je Světový den diabetu. Zajděte na vyšetření!

ilustrační foto nemocnice Prostějov

V úterý 14. listopadu se v prostorách lékárny Nemocnice Prostějov koná Den prevence diabetu, jehož program zahrne měření hladiny krevního cukru a krevního tlaku zdarma, odborné konzultace o správné výživě i životosprávě, poradenství nebo i prezentaci a ochutnávky přípravků vhodných pro diabetiky. 

Zájemci si také mohou nechat přeměřit správnost postavení nohou a připravena bude i ochutnávka čajů a recepty pro diabetiky zdarma. Den prevence diabetu proběhne v prostorách Lékárny AGEL ve vestibulu nemocnice od 7 do 12 hodin. „Smyslem akce je zvýšit povědomí široké veřejnosti o všech typech diabetu a možnostech prevence, ale také představit všem diabetikům nové možnosti a sortiment, který by jim třeba mohl pomoci zpříjemnit si každodenní vypořádávání se s touto nemocí,“ vysvětlila  Marie Jouklová, hlavní sestra Nemocnice Prostějov. (Zdroj Nemocnice Pv)

 

Nemocnice Prostějov zve na trojici preventivních akcí!

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Zrakové vady, diabetes a proleženiny budou příští týden v Prostějově středem pozornosti. Nemocnice Prostějov pořádá od úterý do čtvrtka hned trojici preventivních akcí, které se zaměří na příznaky, prevenci i léčbu výše uvedených obtíží. Akce jsou určeny zájemcům z řad široké veřejnosti a vstup na ně je pro všechny příchozí zdarma.

Sérii preventivních akcí odstartuje v úterý 14. listopadu Den prevence diabetu, jehož program zahrne měření hladiny krevního cukru a krevního tlaku zdarma, odborné konzultace o správné výživě i životosprávě, poradenství nebo i prezentaci a ochutnávky přípravků vhodných pro diabetiky. Zájemci si také mohou nechat přeměřit správnost postavení nohou a připravena bude i ochutnávka čajů a recepty pro diabetiky zdarma. Den prevence diabetu proběhne v prostorách Lékárny AGEL ve vestibulu nemocnice od 7 do 12 hodin.

Den prevence diabetu se bude konat v nemocnici

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Den prevence diabetu se uskuteční v úterý 14. listopadu od 7 do 12 hodin ve vstupní hale v polikliniky (ulice Mathonova).

Přijďte si nechat vyšetřit hladinu cukru v krvi, ochutnat dia sladidla a výrobky z nich, nebo se poradit s nutričními terapeuty o správném stravování. 

Akci pořádá Zdravé město Prostějov, Střední zdravotnická škola a Nemocnice Prostějov. (red)

Nemocnice Prostějov nabízí nově nastávajícím maminkám lekce předporodního plavání

Ilustrační foto Uherskohradišťská nemocnice a.s.

Novou službu pro těhotné ženy čerstvě zavedlo gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Prostějov. Zájemkyně z řad nastávající maminek mohou využívat také lekce předporodního plavání, které probíhá každé pondělí v nově zrekonstruovaném bazénu Centra léčebné rehabilitace Nemocnice Prostějov.

„Pobyt v bazénu pomáhá uvolnit svalové napětí a odlehčit namáhaným kloubům. Díky cvičení ve vodě pak maminky mohou posilovat nejvíce svalových skupin najednou,“ vysvětluje vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov Věra Tisoňová a dodává, že těhotenské plavání je nejvhodnější pro ženy od 13. do 20. týdne těhotenství.

Nemocnice Prostějov zve nastávající maminky i v novém školním roce na sérii lekcí předporodní přípravy

ilustrační foto nemocnice Prostějov

V novém školním roce mohou nastávající maminky z Prostějova a okolí opět zavítat na lekce předporodní přípravy vedené zkušenými odborníky. Nemocnice Prostějov nabízí těhotným ženám podzimní termíny přednášek, které se zaměří na přípravu k porodu i jeho snazší zvládnutí, ale také péči o čerstvě narozené miminko.

„Dnešní maminky chtějí být informované a na porod připravené, proto stále více roste zájem o předporodní kurzy a přednášky, na kterých se dozvídají vše potřebné. My jim tyto informace nabízíme prostřednictvím kvalifikovaných odborníků, kteří jsou nejen znalí, ale také zkušení, díky čemuž mohou maminkám poskytnout opravdu užitečné a ověřené tipy,“ prozrazuje Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.

Středomoravská nemocniční loni hospodařila se ziskem 25,8 miliónu korun

ilustrační foto

Společnost Středomoravská nemocniční, která v Olomouckém kraji provozuje Nemocnici Prostějov, Nemocnici Přerov a Nemocnici Šternberk, hospodařila v loňském roce se ziskem 25,8 miliónu korun. Oproti roku 2015 vzrostl zisk společnosti o 8,5 miliónu korun. Středomoravská nemocniční rovněž zvýšila tržby o téměř 4 procenta na 1,9 miliardy korun.

V roce 2016 bylo ve třech nemocnicích Středomoravské nemocniční hospitalizováno téměř 50 tisíc pacientů, provedeno přes 16 tisíc operací a narodilo se zde 2763 dětí. O pacienty v těchto nemocnicích pečují téměř dva tisíce zaměstnanců.

Žlutý den přilákal více než stovku návštěvníků!

Foto nemocnice Prostějov

Infekční oddělení Nemocnice Prostějov uspořádalo další ročník preventivní akce s názvem Žlutý den. 

Během celého odpoledne bylo zájemcům bezplatně prováděno testování na žloutenku typu B a C. Zároveň byli informováni o správném předcházení této zákeřné nemoci. Do vestibulu prostějovské nemocnice zavítal také hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. (Zdroj Nemocnice Pv)

 

Již 35 let uplynulo od chvíle, kdy lékaři Nemocnice Prostějov provedli první gastroskopii

ilustrační foto

Letos uplynulo již 35 let od chvíle, kdy lékaři Nemocnice Prostějov provedli v roce 1982 vůbec poprvé gastroskopické vyšetření, tedy diagnostické zobrazovací vyšetření jícnu, žaludku a dvanácterníku. Za tu dobu prošla endoskopická vyšetření patřičným vývojem a už dávno se pacienti nemusí obávat nepříjemného zážitku s tlustou a neohebnou hadičkou v krku.

Metodu tehdy poprvé provedla MUDr. Helena Simonová a MUDr. Pavel Navrátil, CSc., který je rovněž zakladatelem gastroenterologického oddělení v Nemocnici Prostějov. „Současné endoskopy pracují s naprosto odlišnými technologiemi, které jsou nejen rychlejší a přesnější, ale především komfortnější pro pacienty. V minulosti se používaly tuhé tzv. rigidní endoskopy. Dnes se obraz snímá elektronicky pomocí čipu (v HD kvalitě) a přenáší systémem optických vláken, takže endoskopy jsou mnohem tenčí a pružnější,“ vysvětlil primář gastroenterologického oddělení Nemocnice Prostějov MUDr. Mgr.

Odborníci Nemocnice Prostějov varují. Léto přináší řadu skrytých nástrah pro uši a sluch

ilustrační foto ber

Zatímco kvalitní opalovací krém a sluneční brýle berou lidé jako samozřejmost, ochrana uší a sluchu bývá stále opomíjena. Léto si obvykle spojujeme s odpočinkem, dovolenými a celkově příjemnou atmosférou. Ale i pro naše uši je léto naopak nejnáročnějším obdobím v roce, během kterého jsou ohroženy z celé řady zdrojů – ať už jde o vodu, slunce, cestování nebo třeba letní hudební akce.

Kromě infekcí a spálenin přitom lidem v důsledku letních aktivit hrozí třeba i trvalé poškození sluchu.

Zaměstnanci Středomoravské nemocniční pomáhají pohybem

ilustrační foto

Udělat něco pro své zdraví a zároveň pomoci potřebným mohou během měsíce červenci všichni zaměstnanci Středomoravské nemocniční. Společnost nabízí svým zaměstnancům v nemocnicích Prostějov, Přerov a Šternberk jedinečný projekt „SMN v pohybu“, který každého účastníka odměňuje benefity za jakoukoliv pohybovou aktivitu. V létě pak navíc odměna poputuje i k šestnáctileté hendikepované Kristýně Židlické, které věnuje NADACE AGEL 50 korun za každý splněný týden všech účastníků projektu.

Jedinečnost projektu přitom tkví i v tom, že se neomezuje pouze na jeden druh sportu. Zaměstnanci mohou provozovat jakýkoliv druh pohybové aktivity, kterou si pak zapisují pomocí speciálního softwaru. „Započítáván je i pohyb vykonaný v pracovní době, tedy chůze. Za svou snahu jsou pak pracovníci průběžně odměňováni zajímavými benefity a na závěr programu mohou být zařazeni do losování o atraktivní ceny," popisuje fungování projektu projektová manažerka Ing. Veronika Jeřábková s tím, že účast je dobrovolná.