Nemocnice Prostějov

Nový operační mikroskop má oční oddělení Nemocnice Prostějov

Foto nemocnice Prostějov

Špičkový oční operační mikroskop švýcarského výrobce LEICA Mikrosystems koupila za téměř dva miliony korun Nemocnice Prostějov pro své oční oddělení. Nahradila tak již zastaralý mikroskop Olympus, s jehož pomocí lékaři odoperovali více jak dvanáct tisíc pacientů.

„Nový mikroskop posunuje kvalitu operací na vyšší úroveň. Má kvalitní optiku, detailní zobrazení s výborným rozlišením, navíc je vybaven i kamerou, která umožňuje sledovat operační výkon i na externím monitoru. V případě potřeby je ho také možné upgradovat o nahrávací zařízení,“ chválí nový mikroskop primář očního oddělení Nemocnice Prostějov Petr Frgál s tím, že nový přístroj je pro pacienty i samotné lékaře každopádně pokrokem a zlepšením standardu.

Dětské oddělení v Prostějově získalo dary pro nedonošené děti

Foto nemocnice Prostějov

Ručně pletené čepičky, ponožky, háčkované chobotničky i hračky pro nejmenší děti získala v uplynulých dnech dětská oddělení v Nemocnici Prostějov i Nemocnici Šternberk. Dárky jsou určeny především předčasně narozeným dětem, kterých je v obou nemocnicích každoročně hospitalizováno hned několik desítek. Kolekci dárků věnovalo nemocnicím občanské sdružení Nedoklubko, které podporuje právě předčasně narozené děti a jejich rodiny.

„Za nedonošená se obecně označují miminka, která se narodí před 37. týdnem těhotenství a mají nízkou porodní hmotnost do 2,5 kilogramu. Tyto děti jsou mimořádně drobné a citlivé například na prochladnutí, proto musejí být umístěny v inkubátorech, které jim zajišťují termoregulaci,“ vysvětluje vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov Jana Dočkalová.

Pro držitele Zlaté Janského plakety bude MHD zdarma. Od září

Foto MMP

Od 1. září 2018 budou moci držitelé Zlaté Janského plakety využívat městskou hromadnou dopravu v Prostějově zdarma. Město Prostějov touto formou děkuje všem, kteří se rozhodli udělat něco pro druhé a věnovat tu nejcennější tekutinu pro záchranu lidského života.

„Vážíme si dárců krve a rozhodli jsme se proto takto symbolicky jim poděkovat. MHD zdarma se bude týkat všech držitelů Zlaté Janského plakety z Prostějova, to znamená i těch, kteří už dnes z nejrůznějších důvodů krev darovat nemohou,“ vysvětlila primátorka města Alena Rašková.

K vyřízení průkazu na bezplatnou městskou dopravu budou potřebovat lidé platný občanský průkaz, fotografii o rozměrech 35 x 45mm a Zlatou Janského plaketu (40 odběrů). Průkaz si vyřídí v kanceláři FTL, Svatoplukova 59, telefon 582 333 181.

Nemocnice Prostějov získala certifikát kvality

ilustrační foto

Pacienti Nemocnice Prostějov se mohou spolehnout na vysokou kvalitu ošetřovatelské i léčebné péče. Důkazem je udělení certifikátu a v pořadí již pátý zisk akreditace Spojené akreditační komise, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021. Pro pacienty tato akreditace znamená záruku, že je nemocnice prověřená a splňuje normy týkající se kvality poskytované zdravotní péče, dodržování bezpečnosti i efektivity předávání informací o pacientech podle moderních standardů.

Akreditace je pro nemocnice a zdravotnická zařízení dobrovolná. V Nemocnici Prostějov však berou akreditaci jako standard, který chce nemocnice trvale udržovat, byť její získání není nijak snadné.

Nemocnice Prostějov vzdělala novou dvacítku sanitářů

ilustrační foto iprostejov.cz

Celkem dvě desítky nových zdravotnických pracovníků s kvalifikací sanitář vyškolili v posledních měsících zaměstnanci Nemocnice Prostějov. V reakci na stále chybějící personál ve zdravotnických zařízeních otevřela letos na jaře nemocnice kurz, do kterého se přihlásilo celkem dvacet zájemců. Všech dvacet z nich v tomto týdnu kurz úspěšně dokončilo a již o prázdninách mohou nastoupit na místa sanitářů nejen v nemocnici v Prostějově, ale i do dalších zdravotnických zařízeních v regionu nebo i mimo něj.

Kurz v Nemocnici Prostějov mohl absolvovat každý zájemce starší 18 let s ukončeným základním vzděláním a dobrým zdravotním stavem. Určen byl zejména osobám, které hledaly nové uplatnění na trhu práce. Akreditovaný kvalifikační kurz obsahoval 180 výukových hodin, z nichž 100 hodin se věnovalo teoretické přípravě a 80 hodin činila praktická výuka.

Nemocnice Prostějov připravuje pro dárce krve slavnostní občerstvení i odměny!

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Čtrnáctý červen je již tradičním Světovým dnem dárců krve a zařízení napříč světadíly v tento den projevují uznání všem dobrovolným dárcům. Výjimkou není ani Nemocnice Prostějov, která ve čtvrtek 14. června nabídne mimořádné zpestření odběru všem příchozím dárcům krve. Připraveno bude nejen slavnostní občerstvení, ale i upomínkové předměty.

„Medicína jde neustále kupředu, roste počet léčebných metod a jsme dnes schopni zachránit i pacienty, kteří by v minulosti neměli šanci přežít. V řadě případů je to ale právě krev, která je nezbytná k záchraně lidských životů. Proto každému dárci patří velký dík za každé jedno darování, a to nejen v Den dárců krve.

Nemocnice Prostějov zve na Den zdraví plný bezplatných vyšetření

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Kontrola pigmentových znamének, nácvik správné hygieny rukou, konzultace se specialisty na rehabilitaci či na karcinom prsu - to je jen zlomek aktivit, které chystá na čtvrtek 10. května Nemocnice Prostějov. V rámci akce Den prevence zdraví nabídne nemocnice zájemcům zdarma možnost vyšetření i konzultací, a to navíc i bez žádanek či předchozích objednávek.

„Pro zachování dobrého zdraví je prevence zcela zásadní. Drtivou většinu zdravotních obtíží dnes umíme efektivně léčit, ve většině případů je to ale právě včasný záchyt, který rozhodne o úspěšnosti léčby. Lidé bohužel občas na prevenci zapomínají, podceňují ji, nebo raději opomíjejí kvůli nutným finančním výdajům. To chceme naší preventivní akcí změnit,“ vysvětluje hlavní sestra Nemocnice Prostějov Marie Jouklová s tím, že akce je určena jak lidem, kteří jsou jen zvědaví na svůj zdravotní stav, tak i všem, které trápí jakékoliv obtíže a návštěvu lékaře zatím odkládali.

Muž utekl z nemocnice. V pyžamu

ilustrační foto

V pondělí 23. dubna po patnácté hodině přijali prostějovští strážníci oznámení z nemocnice o kontrole okolí, kde se má pohybovat muž oděn jen v pyžamu. Oznamovatelka – pracovnice na informacích, pojala podezření, že se jedná o pacienta.

"Při prověřování okolí se strážníkům podařilo muže zastihnout na ulici Melantrichova. Telefonicky byl kontaktován lékař, který sdělil, že muže je třeba ihned dopravit do nemocnice na vyšetření," uvedla strážník Tereza Greplová. Osmašedesátiletý cizinec byl následně převezen do nemocnice a předán zdravotnímu personálu, který se o něj postaral. (red)

Rekonstrukce dětského oddělení Nemocnice Prostějov pomalu finišuje!

Foto nemocnice Prostějov

Práce na významné investiční akci prostějovské nemocnice - rekonstrukci dětského oddělení, kterou nemocnice zahájila na sklonku loňského roku, se pomalu blíží k závěru. Dětské oddělení dostává nový kabát po třiceti letech a malí pacienti by se do nového prostřední měli vrátit nejpozději během měsíce června. Investice do stavebních úprav a modernizace vybavení si vyžádala devatenáct miliónů korun.

„Díky změnám dispozic budou prostory pro pacienty větší. Komfortnější bude také zázemí pro zdravotnický personál. Celkově přibude i počet lůžek, a to na celkových pětadvacet,“ prozrazuje hlavní správce Středomoravské nemocniční Pavel Gottwald s tím, že ty nejnáročnější práce mají již stavební dělníci za sebou.

Den otevřených dveří prostějovské porodnice zaznamenal rekordní účast

foto Nemocnice Prostějov

Rekordních 136 zájemců z řad budoucích maminek, nastávajících tatínků a jejich doprovodu se zúčastnilo 5. dubna Dne otevřených dveří v porodnici Nemocnice Prostějov. Nastávající rodiče si tentokrát v rekordním počtu mohli poslechnout výklad ohledně porodu i předporodní přípravy, prohlédnout si prostory jednotlivých oddělení a také se na cokoliv zeptat zdravotnického personálu.

Takovýto zájem jsme rozhodně nečekali, protože jsme akci ohlásili teprve minulý týden. Je ale vidět, že zájem o naši porodnici je opravdu velký a že i rodiče jsou stále zvídavější. Každá z nastávajících maminek si pečlivě prohlížela prostory našich oddělení a mnohé z nich měly připraveny celé série otázek,“ prozrazuje Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov, s tím, že v minulosti se účast na Dni otevřených dveří pohybovala obvykle okolo stovky zájemců.