Nemocnice Prostějov

Nemocnice Prostějov připravuje pro dárce krve slavnostní občerstvení i odměny!

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Čtrnáctý červen je již tradičním Světovým dnem dárců krve a zařízení napříč světadíly v tento den projevují uznání všem dobrovolným dárcům. Výjimkou není ani Nemocnice Prostějov, která ve čtvrtek 14. června nabídne mimořádné zpestření odběru všem příchozím dárcům krve. Připraveno bude nejen slavnostní občerstvení, ale i upomínkové předměty.

„Medicína jde neustále kupředu, roste počet léčebných metod a jsme dnes schopni zachránit i pacienty, kteří by v minulosti neměli šanci přežít. V řadě případů je to ale právě krev, která je nezbytná k záchraně lidských životů. Proto každému dárci patří velký dík za každé jedno darování, a to nejen v Den dárců krve.

Nemocnice Prostějov zve na Den zdraví plný bezplatných vyšetření

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Kontrola pigmentových znamének, nácvik správné hygieny rukou, konzultace se specialisty na rehabilitaci či na karcinom prsu - to je jen zlomek aktivit, které chystá na čtvrtek 10. května Nemocnice Prostějov. V rámci akce Den prevence zdraví nabídne nemocnice zájemcům zdarma možnost vyšetření i konzultací, a to navíc i bez žádanek či předchozích objednávek.

„Pro zachování dobrého zdraví je prevence zcela zásadní. Drtivou většinu zdravotních obtíží dnes umíme efektivně léčit, ve většině případů je to ale právě včasný záchyt, který rozhodne o úspěšnosti léčby. Lidé bohužel občas na prevenci zapomínají, podceňují ji, nebo raději opomíjejí kvůli nutným finančním výdajům. To chceme naší preventivní akcí změnit,“ vysvětluje hlavní sestra Nemocnice Prostějov Marie Jouklová s tím, že akce je určena jak lidem, kteří jsou jen zvědaví na svůj zdravotní stav, tak i všem, které trápí jakékoliv obtíže a návštěvu lékaře zatím odkládali.

Muž utekl z nemocnice. V pyžamu

ilustrační foto

V pondělí 23. dubna po patnácté hodině přijali prostějovští strážníci oznámení z nemocnice o kontrole okolí, kde se má pohybovat muž oděn jen v pyžamu. Oznamovatelka – pracovnice na informacích, pojala podezření, že se jedná o pacienta.

"Při prověřování okolí se strážníkům podařilo muže zastihnout na ulici Melantrichova. Telefonicky byl kontaktován lékař, který sdělil, že muže je třeba ihned dopravit do nemocnice na vyšetření," uvedla strážník Tereza Greplová. Osmašedesátiletý cizinec byl následně převezen do nemocnice a předán zdravotnímu personálu, který se o něj postaral. (red)

Rekonstrukce dětského oddělení Nemocnice Prostějov pomalu finišuje!

Foto nemocnice Prostějov

Práce na významné investiční akci prostějovské nemocnice - rekonstrukci dětského oddělení, kterou nemocnice zahájila na sklonku loňského roku, se pomalu blíží k závěru. Dětské oddělení dostává nový kabát po třiceti letech a malí pacienti by se do nového prostřední měli vrátit nejpozději během měsíce června. Investice do stavebních úprav a modernizace vybavení si vyžádala devatenáct miliónů korun.

„Díky změnám dispozic budou prostory pro pacienty větší. Komfortnější bude také zázemí pro zdravotnický personál. Celkově přibude i počet lůžek, a to na celkových pětadvacet,“ prozrazuje hlavní správce Středomoravské nemocniční Pavel Gottwald s tím, že ty nejnáročnější práce mají již stavební dělníci za sebou.

Den otevřených dveří prostějovské porodnice zaznamenal rekordní účast

foto Nemocnice Prostějov

Rekordních 136 zájemců z řad budoucích maminek, nastávajících tatínků a jejich doprovodu se zúčastnilo 5. dubna Dne otevřených dveří v porodnici Nemocnice Prostějov. Nastávající rodiče si tentokrát v rekordním počtu mohli poslechnout výklad ohledně porodu i předporodní přípravy, prohlédnout si prostory jednotlivých oddělení a také se na cokoliv zeptat zdravotnického personálu.

Takovýto zájem jsme rozhodně nečekali, protože jsme akci ohlásili teprve minulý týden. Je ale vidět, že zájem o naši porodnici je opravdu velký a že i rodiče jsou stále zvídavější. Každá z nastávajících maminek si pečlivě prohlížela prostory našich oddělení a mnohé z nich měly připraveny celé série otázek,“ prozrazuje Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov, s tím, že v minulosti se účast na Dni otevřených dveří pohybovala obvykle okolo stovky zájemců.

Porodnice Nemocnice Prostějov otevře své brány veřejnosti

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Nastávající maminky a tatínkové z Prostějovska si budou moci už příští čtvrtek 5. dubna prohlédnout prostory porodního sálu i novorozeneckého oddělení, seznámit se osobně s porodními asistentkami a navíc si i zdarma vyslechnout přednášku ohledně přípravy k porodu. Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL, zve všechny zájemce z řad nastávajících rodičů na Den otevřených dveří gynekologicko-porodnického oddělení, který zdarma nabídne seznámení s prostory i personálem, přednášku i prezentaci produktů pro maminky a děti.

„Dnešní maminky se o porod a celkově i předporodní přípravu a péči o novorozence zajímají daleko více, než tomu bylo v minulosti. Pečlivěji vybírají místo, kde přijde jejich dítě na svět, zajímají se o možnosti porodu i péči po narození miminka. Z toho důvodu jim nabízíme možnost nejen se osobně na cokoliv zeptat, ale také si prohlédnout naše prostory, tak aby se mohly informovaně rozhodnout,“ vysvětluje Bc.

O jarní atmosféru malí pacienti nemocnice Prostějov nepřijdou!

foto Nemocnice Prostějov

O svátcích chce být každý se svými blízkými, obzvláště pak děti. Bohužel ne vždy to zdraví dovoluje a například na dětském oddělení Nemocnice Prostějov letos bude muset Velikonoce strávit více než desítka dětí. O jarní atmosféru ale tito malí pacienti naštěstí nepřijdou. Již nyní zdobí oddělení velikonoční kraslice a další dekorace, které hospitalizované děti samy vyráběly, a na Zelený čtvrtek přijdou děti rozveselit i klauni se zábavným programem.

Letošní jarní dekorace vyráběli dětští pacienti Nemocnice Prostějov společně se zdravotníky dětského oddělení a výsledkem je plejáda dekorací, které již nyní zdobí chodby i společné prostory oddělení. „Spolu s dětmi jsme vyráběli například velikonoční slepičky, ovečky i různé jarní květinové ozdoby. Nechybělo ale ani vyprávění o jaru a Velikonocích, všech tradicích a symbolech,“ prozrazuje Jana Dočkalová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov.

Nemocnice Prostějov o Velikonocích potěší dárce krve drobnými dárky

ilustrační foto Nemocnice Prostějov

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na Zelený čtvrtek darovat krev či plazmu do Nemocnice Prostějov, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky z řad pravidelných dárců i prvodárců zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné dárečky.

Velikonoční odběr v Nemocnici Prostějov proběhne ve čtvrtek 29. března konkrétně od šesti do osmi hodin, kdy mohou zájemci přijít na běžný odběr a darovat plnou krev. „Krev je v řadě případů nezbytná k záchraně lidských životů, bohužel dárců krve je v České republice dlouhodobě nedostatek, a to zejména těch RH negativních. Proto srdečně přivítáme všechny nové dárce, kteří přijdou darovat krev poprvé a rozšíří řady našich pravidelných dárců.

Rekordní zájem projevili lidé o Den ledvin v Nemocnici Prostějov

foto Nemocnice Prostějov

Celkem 106 zájemců navštívilo během včerejšího dne preventivně-osvětovou akci s názvem Den ledvin, která se konala v Nemocnici Prostějov. Zájem ze strany veřejnosti byl tak téměř dvojnásobný oproti roku 2017, kdy se při této příležitosti nechalo vyšetřit šedesát osob.

S výsledky provedených vyšetření zdravotního stavu byli prostějovští zdravotníci spokojeni. Z více než stovky účastníků včerejší akce bylo pro zjištěnou odchylku od normy objednáno k dalším podrobnějším vyšetřením pouze šest osob. Lidé si mohli nechat změřit BMI, vypočíst míru rizika pro zdravotní stav, změřit krevní tlak. K individuálním konzultacím byl zájemcům k dispozici také lékař.

Nemocnice ruší zákaz návštěv!

ilustrační foto iprostejov.cz

V minulých dnech, z důvodu chřipkové epidemie, vyhlásila Nemocnice Prostějov zákaz návštěv. Ten se k dnešnímu dni ruší.

"Vedení Středomoravské nemocniční a.s. oznamuje, že k dnešnímu dni, tj. 6. břenu, ruší zákaz návštěv na oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných, který byl vyhlášen z důvodu nárůstu chřipkového onemocnění", píše se na webových stránkách nemocnice..