Nemocnice Prostějov

Den prevence cévní mozkové příhody připravuje Nemocnice Prostějov

ilustrační foto

Cévní mozkové příhody (CMP) jsou druhou nejčastější příčinou úmrtí ve vyspělých zemích. Četnost výskytu onemocnění je v České republice asi 250 příhod na 100 000 obyvatel a rok, což je jedna z nejvyšších na světě. Nemocnice Prostějov připravila proto na 7. května ve spolupráci s neurologickým oddělením a nutričními terapeuty Den prevence cévní mozkové příhody zaměřený na prevenci a osvětu.

Preventivní vyšetření, ale i informace, jak projevy cévní mozkové příhody rozpoznat, jak postupovat pokud se CMP vyskytne a jakou volit správnou životosprávu, nabídne Den prevence cévní mozkové příhody. Konat se bude v úterý 7. května od 8 do 12 hodin ve vstupní hale Nemocnice Prostějov.

Zrak si můžete nechat vyšetřit již v pondělí. V nemocnici

ilustrační foto plakát

Začátek března již tradičně patří oslavám Světového týdne glaukomu neboli zeleného zákalu, který je druhou nejčastější příčinou slepoty na světě. Při této příležitosti pořádá Nemocnice Prostějov 1. dubna osvětovou akci Den prevence zeleného zákalu a Den otevřených dveří očního oddělení.

V rámci akce si mohou všichni příchozí nechat zdarma a bez doporučení vyšetřit nitrooční tlak, prohlédnout si oční oddělení a v případě potřeby domluvit následné vyšetření.

Den prevence zeleného zákalu, jehož záměrem je především včasné určení diagnózy a započetí léčby u pacientů se zeleným zákalem, proběhne na očním oddělení Nemocnice Prostějov již toto pondělí, tedy 1.dubna od 10 do 14 hodin, a to společně se Dnem otevřených dveří očního oddělení. (Zdroj Nemocnice Pv)

Nezapomeňte! Den ledvin v nemocnici dnes!

ilustrační foto plakát

Bezplatné měření krevního tlaku, stanovení kladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči mohou zájemci absolvovat v prostějovské nemocnici 14. března. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin. Kromě bezplatných vyšetření  nemocnice v rámci Dne ledvin pořádá  také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a prohlídku oddělení.

Smyslem Dne ledvin je prevence vzniku onemocnění ledvin, případně jejich včasný záchyt. Pokud mají lidé jakékoliv podezření na onemocnění ledvin, například mají nezvykle zbarvenou či zpěněnou moč, močí málo nebo naopak velmi často, mají problémy se zadržováním tekutin v těle nebo bolest v bederní oblasti, ať se určitě přijdou nechat prohlédnout 14. března. Od 6,30 do 14 hodin budou moci zájemci v nefrologické ambulanci prostějovské nemocnice absolvovat například měření BMI či krevního tlaku a využít konzultace s odborníky v daném oboru.

Nemocnice Prostějov pořádá Den ledvin

ilustrační foto nemocnice Prostějov

Bezplatné měření krevního tlaku, stanovení hladiny cukru a tuku v těle nebo vyšetření moči mohou zájemci absolvovat v prostějovské nemocnici 14. března. Cílem těchto vyšetření je zajištění prevence onemocnění ledvin, na kterou se v rámci Světového dne ledvin. Kromě bezplatných vyšetření nemocnice v rámci Dne ledvin pořádá také konzultace, prezentace a prodej urologických přípravků či potravinových doplňků a prohlídku oddělení.

Smyslem Dne ledvin je prevence vzniku onemocnění ledvin, případně jejich včasný záchyt. Pokud mají lidé jakékoliv podezření na onemocnění ledvin, například mají nezvykle zbarvenou či zpěněnou moč, močí málo nebo naopak velmi často, mají problémy se zadržováním tekutin v těle nebo bolest v bederní oblasti, ať se určitě přijdou nechat prohlédnout 14. března. Od 6,30 do 14 hodin budou moci zájemci v nefrologické ambulanci prostějovské nemocnice absolvovat například měření BMI či krevního tlaku a využít konzultace s odborníky v daném oboru.

Zákaz návštěv v nemocnici je odvolán

ilustrační foto Nemocnice Prostějov

Osmadvacátého ledna vydala Nemocnice Prostějov zákaz návštěv na interním oddělení. O týden později se pro veřejnost uzavřela všechna lůžková oddělení.  Zákaz odvolala v minulých dnech.

Nemocnici pro návštěvy uzavřela  nepříznivá epidemiologická situace a zvýšený výskyt akutních respiračních onemocnění v regionu. "V Prostějově byl zákaz odvolán minulou středu," potvrdil informaci mluvčí společnosti Agel Tomáš Želazko. Stejně je na tom podle mluvčího nemocnice ve Šternberku, nemocnice Podlesí a Nový Jičín ještě zákaz nezrušily. (ber)

 

Tým pro paliativní péči máme vynikající, říká Marie Marsová

Foto nemocnice Prostějov

Oddělení hospicové a paliativní péče vzniká v prostějovské nemocnici přestavbou starého objektu. Zařízení, které by mělo být uvedeno do provozu v červenci letošního roku, bude určené především pro pacienty trpící nevyléčitelnými chorobami. Součástí objektu proto má být i citlivě navržená pietní místnost. Personál má nemocnice již zajištěn.

V prostějovské nemocnici ročně zemře kolem šesti set pacientů. "Z osmdesáti procent jsou to pacienti onkologičtí, zbývající umírají ponejvíce na nemoci vnitřních orgánů, srdce, jater či ledvin," říká ředitelka Marie Marsová. I proto bylo podle ní jednou z priorit vybudování oddělení paliativní péče, které posvětil a finančně zaštítil i Olomoucký kraj. 

Nemocnice Prostějov se loni dočkala investic za 50 milionů, letos tomu nebude jinak

ilustrační foto

Více než padesát milionů korun putovalo v loňském roce do vybavení, budov i technologií Nemocnice Prostějov, která je členem skupiny AGEL. Největší investicí roku 2018 byla rekonstrukce dětského oddělení v hodnotě 20 milionů korun. Ještě vyšší částka poputuje v letošním roce do výstavby čtvrté stanice LDN a investici za tři desítky milionů plánuje nemocnice i do přístrojového vybavení. Celkově by se tak letos nemocnice měla dočkat investic ve výši okolo 55 milionů korun.

„V roce 2019 plánujeme v Nemocnici Prostějov obnovit přístrojové vybavení za více než 30 milionů korun a také plánujeme posílit IT technologie, abychom postupně přecházeli na elektronicky vedenou zdravotnickou dokumentaci. Prostřednictvím informačních technologií chceme přenášet data o laboratorních vyšetřeních, konsiliích, ordinacích léků a ošetřovatelské dokumentaci až k lůžku všem lékařům a sestrám pečujícím o pacienta,“ prozrazuje Marie Marsová, ředitelka Nemocnice Prostějov, s tím, že nemocnice zároveň plánuje otevřít 24 lůžek následné péče s paliativní jednotkou, a to od července.

Pozor! Interna A v nemocnici vyhlásila zákaz návštěv!

ilustrační foto

Z epidemiologických důvodů byl vyhlášen na interním oddělení A zákaz návštěv. Toto opatření platí od 28. 1. 2019 až do odvolání.

"K zákazu návštěv vedení nemocnice přistoupilo proto, aby byli chráněni jak hospitalizovaní pacienti, tak i ošetřující personál.

Děkujeme, že respektujete toto nařízení," vzkazuje vedení Nemocnice Prostějov. (red)

V Nemocnici Prostějov se v loňském roce narodilo 895 dětí

ilustrační foto

Celkem 895 dětem pomohli v loňském roce na svět zdravotníci Nemocnice Prostějov, která patří do skupiny AGEL. Mezi novorozenci bylo 434 děvčat a 461 chlapců, z toho dva páry dvojčat. První miminko roku 2019, malá Adéla, pak přišla v této porodnici na svět 1. ledna v 15 hodin a 14 minut.

Ve srovnání s rokem 2017, kdy přišlo na svět 859 dětí, porodnost v prostějovské nemocnici o téměř čtyři desítky vzrostla. Nejplodnějším měsícem byl červenec, nejméně dětí se naopak narodilo v lednu.

Fotbalový Skřítek předal dárky z Vánoční sbírky. Na dětském oddělení nemocnice

Foto Fotbalový Skřítek

Ve čtvrtek v podvečerních hodinách byli aktéři z Fotbalového Skřítka veškeré dary z Vánoční sbírky pro děti v Nemocnici Prostějov. 

Nakonec se z toho při této příležitosti vyklubalo krásné povídání a možná i navázání dlouhodobější spolupráce. "Lukáš Sluka, Vlastimil Lang a Marek Gerhard všem, kteří jakkoliv přispěli, za všechny děti a personál dětského oddělení nemocnice děkují," vzkázal za kolegy Michal Miki Grepl. (red)