Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Nemocnice zahájí oslavy 125. výročí založení vernisáží

Nemocnice zahájí oslavy 125. výročí  založení vernisáží
ilustrační foto

Nemocnice Prostějov zahájí ve čtvrtek 7. listopadu oslavy 125. výročí svého založení. V 17 hodin se v prostorách vestibulu u hlavního vchodu uskuteční slavnostní vernisáž. Kromě vlastního založení nemocnice bude v rámci vernisáže připomenuto i 60. výročí úmrtí prvního ředitele nemocnice, chirurga MUDr. Jaroslava Mathona a také desetileté výročí přestěhování nemocnice do nového areálu.

V letošním roce je tomu 125 let, kdy prostějovská nemocnice začala léčit první pacienty. Zaměstnanci jednotlivých oddělení nemocnice proto shromáždili řadu historických dokumentů a fotografií, zobrazujících nejen vznik původní nemocnice a její tehdejší provoz, ale také snímky ze stavby nového areálu v Mathonově ulici. Součástí vernisáže budou mimo jiné i kroniky některých oddělení plné zajímavých historických vzpomínek a momentek.

„Zahajujeme oslavy vernisáží, která připomene původní reálie nemocnice i její významné osobnosti. Vyvrcholením oslav potom bude slavnostní setkání bývalých a současných zaměstnanců s oficiálními hosty i návštěvníky nemocnice, které připravujeme na 21. listopadu,“ řekl ředitel nemocnice Tomáš Uvízl. Výstava bude k vidění až do konce listopadu. (red)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style