FOTO Prostějovští plavci získali na motýlkářském trojboji 21 medailí

Kamil Mlčoch v akci (zdroj: TJ Prostějov)

Karviná (16. března 2013) - Minulou sobotu se v Karviné se uskutečnil 15. ročník Karvinského motýlkářského trojboje, na kterém startovalo i sedmnáct prostějovských plavců. V konkurenci 28 českých a polských oddílů získali 21 cenných kovů. V trojboji obsadila Kateřina Praskačová 2. místo za olympioničkou Barborou Závadovou. V kategorii mužů obsadil v celkovém hodnocení trojboje Jakub Cibulka 8. místo.

Karvinský motýlkářský trojboj je prvním významným závodem letní plavecké sezóny. Startují zde plavci všech věkových kategorií. Hlavními disciplínami jsou všechny motýlkářské tratě – 50, 100 a 200 metrů. Absolutními vítězi se stávají plavci s nejvyšším bodovým součtem z těchto disciplín. Kateřina Praskačová v trojboji skončila druhá, stejně jako loni. Lepší byla pouze Barbora Závadová z Ostravy, kterou známe jako účastnici olympiády, mistrovství světa a mistrovství Evropy. Na čtvrtém místě skončila Lenka Skoumalová. Loňský bronzový Michal Tomeček nemohl výsledek obhájit kvůli zranění. Nejlépe se tedy mezi muži umístil Jakub Cibulka, který byl v součtu bodů osmý. „Trojboj je jeden z prvních testů v intenzivní přípravě na letní plaveckou sezonu a dopadl velmi dobře pro všechny plavce,“ chválí svěřence trenér Petr Adamec.V individuálních disciplínách nasbírali plavci celkem 21 medailí. Bodoval Lukáš Řehořek, který získal čtyři zlaté a jednu bronzovou medaili. Lukáš se časem 1:14,6 přiblížil oddílovému rekordu Jakuba Nezdoby a na jeho překonání mu chybí jen osm desetin sekundy. Blízko měl i k přepsání rekordu na 50 metrů prsa. Zlatem zářila i Michaela Petrželová, která vybojovala tři první místa a jedno stříbro. Na trati 50 metrů volný způsob se časem 28,9 přiblížila oddílovému rekordu Moniky Obručníkové z roku 1998 a je naděje, že i tento rekord letos padne.Kateřina Praskačová vybojovala v individuálních disciplínách tři stříbrné medaile na motýlkových tratích a jeden bronz na 100 metrů volný způsob. O další cenné kovy se zasloužila Lenka Skoumalová, Kateřina Polcrová, Dominika Smékalová a Jakub Cibulka. Kompletní výsledky včetně časů a umístění najdete na webu www.swimm-pv.cz.(red)