Prodej domu v Kravařce zastupitelstvem neprošel

Prodej domu v Kravařce zastupitelstvem neprošel
ilustrační foto mapy.cz

Rada města Prostějova schválila a zastupitelům doporučila prodat bytový dům v ulici Kravařova č. 3.  Za budovu z roku 1010 nabídla zájemkyně 2,82 milionu. Zastupitelstvo ale prodej domu neschválilo. 

„Jde o dvoupodlažní, nepodsklepený trakt se sedlovou střechou. V roce 2000 byla kompletně vyměněna střešní krytina včetně krovu. Budova je napojena na vodovodní řád a nachází se v památkové zóně,“ připomněl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Záměr prodeje město vyhlásilo podruhé, protože v mezidobí město obdrželo další dvě žádosti o odkup domu.

Proti prodeji se ostře postavili zastupitelé. Mimo jiné argumentovali unikátností objektu, který stavebně nemá v Prostějově obdoby. "Je přímo propojen s dvorním traktem radnice a proto by ho město mohlo využít ke svým aktivitám. Mohla by zde být třeba galerie," uvedl rovněž zastupitel Petr Kousal. Další zastupitelé upozornili na skutečnost, že prodej nedoporučil ani Odbor rozvoje a investic. Zastupitelé nakonec prodej neschválili.   

Dle zpracovaného znaleckého posudku byla cena obvyklá znalcem stanovena ve výši 2,6 milionu korun, jediná zájemkyně nabídla kupní cenu ve výši 2,82 milionu korun. Požadovanou kauci ve výši 260 tisíc zaplatila. (ber)

 

Poslat nový komentář