Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Chcete být rodiči? Adoptujte strom!

Chcete být rodiči? Adoptujte strom!
ilustrační foto Spolek za Staré Vrahovice

 

Arboretum ve Vrahovicích začal Spolek za staré Vrahovice díky nápadu Tomáše Peky budovat v roce 2010. Na 13. červen chystá spolek jeho slavnostní otevření, při kterém se do pamětí Vrahovic můžete vrýt i vy. Stačí, když adoptujete některý ze stromů či keřů, které jsou ještě volné.

„Pokud máte ještě zájem adoptovat si nějaký strom nebo keř, dejte nám prosím vědět co nejdříve. V květnu budeme vyrábět popisky k dřevinám a budeme na ně uvádět i jména dárců,“ informuje spolek. K mání jsou nejrůznější vzácné stromy a keče, jako třeba svitel lanatý, jerlín japonský či bělas viržinský.  Celý seznam naleznete na https://docs.google.com/spreadsheets/d/1HsEPDxeQ5agDTIuIteeKPH0Zaztp3MASePqUVHkzuf4/edit?pli=1#gid=978536940.

Svůj strom, sekvojovec obrovský, zde má i předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov Milada Sokolová. „Stromy patří neodmyslitelně nejen k našemu spolku, ale i ke mně. No a sekvojovec je pro mě naprosto ideální vzhledem ke svým rozměrům,“ vysvětlila s úsměvem adopci stromového obra.  

Arboretum Vrahovice sestává ze stromů a keřů, které v Česku běžně nerostnou a které pocházejí z jiných oblastí. Zajímavostí je, že bude podle původu dřevin rozděleno na dvě části – euroasijskou a severoamerickou. Kromě dřevin, které zde byly plánovitě vysázeny, na tomto místě roste bohaté množství druhů rostlin (zvláště trav) a žije zde pestrá směs živočichů – především ptáků a hmyzu. Toto místo tak slouží nejen lidem, ale i přírodě.  

Arboretum je již dnes volně přístupné a lidé jej můžou zdarma využívat. V budoucnu může sloužit nejen jako místo k příjemnému trávení volného času, ale i k naučným účelům pro poznání různých druhů dřevin. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style