Agelky porazily Ostravu i potřetí a jsou v semifinále

Agelky zdolaly Ostravu i potřetí a postupují do semifinále.

Také třetí krok se volejbalistkám Agelu Prostějov ve čtvrtfinálové sérii proti Ostravě podařil a po hladké výhře bez ztráty setu postupují do semifinále.

Úvod zápasu prostějovským volejbalistkám nevyšel. Domácí hráčky se dostaly do vedení 4:0 a 5:1 a trenér Čada si musel vzít oddechový čas. Po něm pak přišla sedmibodová šňůra hostů a náskok 5:8. Od té chvíle již převzaly Agelky iniciativu, od stavu 7:9 získaly čtyři body v řadě a nabyly pohodlného vedení 7:13. To si udržovaly až do stavu 13:19, kdy nastoupila na servis Ostravanek Langová a pomohla svému týmu stáhnout až na dvoubodový rozdíl 18:20. O chvíli později se domácím dokonce podařilo snížit pouze na jeden bod, pak však prostějovské hráčky ukázaly svoji zkušenost s dotáhly set do vítězného konce.To se ukázalo pro vývoj utkání jako rozhodující. Ve druhé sadě sice domácí ještě chvíli držely krok, pak však Prostějov získal náskok 7:4 a jeho hra se zvedla. Zlepšilo se především podání a obrana a hostující hráčky v té době jasně ovládly hřiště. Druhý set získaly hladce 12:25.Třetí sadu se hrálo vyrovnaně pouze do druhého bodu, potom se postavila na podání Žarkova a šestibodovou šňůrou získala Agelu rozhodující náskok. Hlavní devízou Agelu v této části hry byl útok, díky kterému náskok Hanaček narůstal geometrickou řadou a umožnil domácím získat ve třetím dějství pouze osm bodů. Prostějov tak po výhře tři nula v zápase i sérii postupuje dál a v semifinále se utká buď s Olomoucí, nebo Frýdkem-Místkem.TJ Ostrava – VK Prostějov 0:3 (-22, -12, -8)Konečný stav série: 0:3. Rozhodčí: L. Grabovský a Vojtíšek. Čas: 62 minut. Diváků: 150. Sestavy Ostrava: Kolářová, Langová, Elblová, Čuboňová, Pinková, Kadlecová, libero V. Šípová – Kukučová, Zemanová, I. Šípová, Polášková, Sedláčková. Trenér: Zdeněk Pommer.Prostějov: Kossányiová, Žarkova, Hippe, Miletič, de Assis, Vincourová, libero Chlumská - Melichárková. Trenér: Miroslav Čada.Bodový vývoj – první set: 4:0, 5:1, 5:8, 7:9, 7:13, 9:14, 9:16, 11:17, 11:19, 13:19, 18:20, 19:22, 21:22, 22:25. Druhý set: 4:4, 4:7, 6:8, 6:10, 8:11, 8:14, 9:17, 10:24, 12:25. Třetí set: 0:2, 2:2, 2:8, 4:9, 4:11, 5:15, 6:18, 7:23, 8:25.(zkl)