Avatarka

Avatarka zve na výstavu obrazů Ondreje Droppu

ilustrační foto plakát

Art-kavárna Avatarka a rodina Droppova zve na výstavu obrazů Ondreja Droppu.

"Výstavu z pozůstalosti malíře je možné zhlédnout v prostorách Art-Kavárny Avatarka náměstí T. G. Masaryka 20 v Prostějově v době od 8.1.2018 do 8.2.2018. Vystavené exponáty je možné si zakoupit," přidaa pozvání Iva Polická. (red)

 

Avatarka na hody nabídne Alexandera Mosiu

ilustrační foto plakát

Chcete skicu, portrét nebo karikaturu? To vše vám může splnit Art kavárna Avatarka u příležitosti Hanáckých slavností.

Malíř Alexander Mosio působí střídavě na Moravě a v Praze. V Avatarce v současné době vystavuje svá díla a bude je propagovat i výše zmíněnou malbou.   Původně měl přijet pouze na jeden den a to neděli, svůj pobyt ale ohlásil už od soboty. 

Přímo na ulici před Avatarkou můžete od Mistra získat některé jeho dílo, a to 16. a  17. září od 9,30 do 17 hodin. (red) 

OBRAZEM: Medvědárium v Baště? Úžasné!

Foto Lenka Copková

Když Iva Polická vymyslela akci Medvědárium, ani ve snu ji nenapadlo, že se v něm sejdou na dva tisíce medvědů. Lidé zapůjčili své domácí mazlíčky, ale i celé sbírky. Medvědi budou okupovat celou Baštu ve Školní ulici v Prostějově ještě do konce září. Zajděte se podívat a nakrmit nejen je, ale své oči jedinečnou podívanou!

„Jsou tu medvědi nejrůznějších provedení, piráti, letci, zamilovaní, nemocní, lední a řada dalších," vypočítala Iva, která pro chlupatce vymyslela i medvědí nebe.

Mezi nejzajímavější exponáty patří podle Ivy Polické minimedvídek, skrývající se ve rtěnce. V Baště najdete i jednoho z nejslavnějších medvědů světa - život s ním spojil jedinečný Mr. Bean. Raritkou jsou pak medvídci vystříhaní ze slámy. „O každém vím, kdo nám jej půjčil, znám jeho historii. Je to velmi zajímavé, máme zde medvídky i více než sto let staré," konstatovala.

Avatarka ožije i při Hanáckých slavnostech

ilustrační foto

Chcete skicu, portrét nebo karikaturu? To vše vám může splnit Art kavárna Avatarka u příležitosi Hanáckých slavností.

Malíř Alexander Mosio působí střídavě na Moravě a v Praze. V Avatarce v současné době vystavuje svá díla a bude je propagovat i výše zmíněnou malbou.  

Přímo na ulici před Avatarkou můžete od Mistra získat některé jeho dílo, a to 17. září od 9,30 do 17 hodin. (red) 

OBRAZEM: Posezení v cukrárně zpestřil Jakub Rudolf

Foto PvNovinky.cz

Dnešní odpoledne na hlavním prostějovském náměstí zpestřil nejen návštěvníkům blízké cukrárny, ale i procházejícím lidem kytarista Jakub Rudolf. Ten originálním způsobem zval na své večerní vystoupení.

"Od devatenácté hodiny u nás vystoupí kytarista Jakub, zveme všechny hudbymilovné návštěvníky k návštěvě", zve artkavárna Avatarka k návštěvě. (red)

Avatarka zve na Čistý průstřel tvorbou

ilustrační foto plakát

Na vernisáž výstavy malíře Alexandra Mosio zve kavárna Avatarka. Uskuteční se 4. srpna v 17 hodin.

Alexander Mosio žije střídavě na severní Moravě a v Praze. Na výstavě prezentuje rozmanitý soubor, v němž nechybí krajiny, lidé, zátiší.

Výstava bude v kavárně k vidění do 31. října. (red)

 

Avatarka dotaci nedostane

ilustrační foto prostejov.eu

Art kavárna Avatarka si podala žádost na dotaci. Neuspěla, Rada města Prostějova jí peníze nedá.

"Paní Polická si dala žádost o dotaci na provoz Galerie Bašta. Jenže před časem její provozování vyhrála ve výběrovém řízení s nabídnutým nájemným čtyři tisíce korun měsíčně. Teď chtěla, abychom na nájem přispěli, což není možné. Spustili bychom precedens a nakonec mohli prostory města pronajímat zadarmo," nechal se slyšet náměstek primátorky Pavel Smetana.

Avatarka je s námi již čtyři roky!

Foto čtenář

O pořádaných akcích v artkavárně Avatarka pravidelně informujeme. Ovšem dnes slaví Avatarka již čtyři roky od svého založení!

"Již čtyři roky se snažíme s přátelskou a domácí atmosférou těšit naše zákazníky. V kavárně bylo navázáno hodně nových přátelství, bezpočet nových hudebních vystoupení, narozeninových párty a dalších programů", uvedla provozovatelka kavárny Iva Polická.

A pokud nevíte, co s načatým večerem, můžete vyrazit za muzikanty. Oslava je v plném proudu! (red)

Dvě výstavy obrazů v Galerii Bašta

Foto plakát

Od 1. do 31. května 2017 jsou v Galerii Bašta pro návštěvníky připraveny dvě výstavy obrazů nadšených malířek Diany Jordanové, která žije a maluje v Černé v Pošumaví a Michaely Spívalové, tvořící v Olomouci.

Diana Jordanová kombinuje inkoust a akrylové barvy, Michaela Spívalová používá techniku kombinovanou s olejovými barvami.

Vernisáž obou expozic proběhne 1. května od 17 hodin, s úvodním slovem Antonína Bůžka.

Provozovatelka Galerie Bašta, paní Iva Polická, uměnímilovné návštěvníky srdečně zve.

V Avatarce přibývají medvědi do Medvědária! Půjčte toho svého!

Foto ber

V prostějovské Art kavárně Avatarka se stále scházejí medvědi. Avatarka je shání kvůli plánované výstavě Medvědárium, která by měla vypuknout v Galerii Bašta v červnu.

Se svou medvědí troškou do kavárny spěchali i manželé Copkovi. "Jsou to bratři. Tedy nevlastní," objasnili rozdíl ve velikosti rodinných maskotů. Méďu můžete do Avatarky půjčit i vy. Třeba díky hlasování návštěvníků vyhraje i nějakou cenu. (ber)