krasojízda

Krasojezdkyně Míša Vosičková z Mořic bodovala na mistrovství světa

Foto FB

V první polovině srpna se ve skotském Glasgow uskutečnilo Mistrovství světa, jaké dosud v cyklistické historii nemá obdoby. Jednalo se totiž o Mistrovství světa všech cyklistických disciplín v jednom termínu na jednom místě. Mezi jednotlivými odvětvími byla zastoupena i sálová cyklistika.

Říká se, že „to nejlepší nakonec" a možná právě proto vrcholila soutěž žen v krasojízdě poslední den šampionátu - 13. 8. 2023. Jedinou českou zástupkyní v soutěži byla Míša Vosičková z Mořic (trenérka Eva Přibylová, oddíl TJ Stavební stroje Němčice nad Hanou). Michaela předvedla naprosto skvělou jízdu a svou jedinou chybu si schovala až do úplně posledního cviku. Výsledných 101,90 bodů stačilo na krásné jedenácté místo, když papírově startovala jako čtrnáctá. Gratulujeme! (red)

Mistrovství ČR v krasojízdě se němčickým povedlo

Foto p. Vosička

Boj o medaile v sálové cyklistice vyvrcholil v neděli ve Sportovní hale ve Svitávce. Mezi muži vyhrál suverénně Jakub Mašek ze Sokola Brno Řečkovice před svým oddílovým kolegou Tomášem Grunou. Oba závodníci tak potvrdili nominaci na letošním MS v belgickém Gentu. Třetí místo obsadil Ondřej Hanzlíček z komety Brno.

Zajímavý boj o titul svedly ženy Michaela Vosičková z Němčic nad Hanou a Štěpánka Řasová z TJ Pankrác Praha. U obou děvčat nebyla jízda úplně čistá, ale nakonec se o 0,28 bodu štěstí usmálo na Míšu. Jako třetí skončila její sestra, teprve juniorka Kateřina Vosičková. První dvě závodnice se nominovaly na MS.