Hanáci doma opět ztratili body. Haná Prostějov - Moravský Beroun 2:7 ( 1:2)

Foto Oldřich Lošťák

Ve 23. kole 1. B tř. sk. B olomouckého KFS se utkali na trávě v Olympijské ulici hráči Hané PV a Moravského Berouna. Hanáci, kteří v minulém kole porazili 10:1 Jesenec, v sobotu pro změnu zahazovali šance a celkový výsledek byl tentokrát šokující, 7:2 pro hosty.

Hanáci začali zápas dobře a již v 5. minutě vedli 1:0. Jakub Novák nacentroval míč do vápna a ten z hlavičky Čermáka skončil za zády hostujícího brankáře. V 16. minutě unikl s míčem Novák, ale jeho střela skončila v náručí gólmana Venery. Hosté ve 21. minutě vyrovnali střelou Mužátka. V 35. minutě vyrazil domácí brankář Marák prudkou střelu hostí. Následující unik domácích zakončil Novák střelou těsně mimo „vinkl“ branky. V 38. minutě zahrával hostující Lacman rohový kop a míč po jeho centru skončil s pomocí větru v domácí brance – 1:2.

Ve druhém poločase pokračovali domácí opět v zahazování šancí, zatímco hosté je proměňovali s pravidelnou přesností. Další branku dali hosté ve 48. minutě hlavou Mužátkem. O 10 minut později přidal Lacman čtvrtou branku. Pátý gól vsítil hostující Slížek po kopu z rohu! Hanákům se o dvě minuty později podařilo konečně aspoň snížit. Hladký unikl po křídle s míčem, přihrál Gáborovi a ten snížil na 2:5. Do konce zápasu ještě Lacman v 79. a Mužátko v 87. minutě uzavřeli na „krutých“ 2:7. V příštím kole nastoupí Hanáci v sobotu 5. 6. 2022 v 17.00 hodin proti mužstvu Mostkovic. Přijďte je na derby povzbudit!

Hodnocení trenéra Hané PV Daniela Koláře: „Vzhledem ke konečnému výsledku to určitě bude znít nepravděpodobně, ale herně to byl vyrovnaný zápas. Obě mužstva si vytvořila spoustu brankových příležitostí a hosté díky důrazu ve velkém vápně jich proměnili o mnoho víc než my.“

Branky: 5. Čermák, 66. Gábor - 21., 48. a 87. Mužátko, 38., 58. a 79. Lacman, 64. Slížek

Rozhodčí: Dosoudil – Valouch, Horák

ŽK: Čermák, Mazouch (H)

Diváků: 20

Haná Prostějov: Marák – Světlík (82. Tesař), Čermák, Trnavský, Martin Kolář – Hladký, Krupička, Mazouch, Novák – Typner (56. Jančiar), Gábor

Trenér: Daniel Kolář

Moravský Beroun: Venera – Kraus (60. Hlaváč), Zálešák, Slížek, Pohanka – Kúřil, Hrdlička, Mužátko, Baláž - Malinovský, Lacman

Trenér: Josef Varga

(Text a foto Oldřich Lošťák, Haná Prostějov)