1.SK Prostějov – Vlašim 0:3 (0:1)

Foto Lubomír Kaprál

V sobotu bylo na hřišti za místním nádražím odehráno utkání 8. kola naší druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Nastoupila proti sobě mužstva ze dvou posledních míst tabulky. Domácí si od utkání slibovali, že by mohli konečně poprvé naplno bodovat.

V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná partie. Padla v něm jedna branka, bohužel do prostějovské sítě. V 32. minutě přespurtoval Vyhnal domácího obránce a zamířil k tyči Kofroňovy branky-  0:1. Klíčový moment utkání se odehrál v 54. minutě, kdy Sus zmařil zjevnou brankovou možnost hostujícího mužstva, a za tento zákrok viděl červenou kartu. Po nařízeném trestném kopu totiž rozvlnil síť domácí branky Piško – 0:2. V dané situaci se koncepce domácího mužstva rozsypala jako domeček z karet a šance na solidní výsledek se přiblížila nule. V 66. minutě dal výsledku konečnou podobu autor druhé branky Vlašimi Piško – 0:3. Utkání se dohrávalo za výrazné převahy hostujícího mužstva, které mělo několik dalších gólových příležitostí. Díky nepřesnostem při zakončení a zákrokům brankáře Kofroně se již skóre nezměnilo.