1.SK

Novým koučem 1.SK Prostějov se stává Daniel Šmejkal

Foto http://sokolov.esports.cz/

Prostějovský fotbalový A tým povede od příštího kola Daniel Šmejkal. Bývalý prvoligový hráč a český reprezentant nahradí Jiřího Jarošíka, odcházejícího do Teplic.

Společně s Jiřím Jarošíkem, který k prostějovskému áčku nastoupil v létě, odchází také asistent Tomáš Hunal a trenér brankářů Petar Aleksijević. „S Jiřím Jarošíkem jsme měli dohodu, že jej v případě zájmu z první ligy uvolníme. Pro Tomáše Hunala a Petara Aleksijeviće je angažmá v nejvyšší soutěži jejich životní šancí, které nechceme bránit. Tomáš u nás kdysi hrál a začal v Prostějově i svou trenérskou kariéru. Petar pracoval v klubu od začátku nové éry, je s námi 10 let. Oběma jsme za mnohé vděčni a chtěli jsme jim dát šanci v první lize.

Propagační služby pro město Prostějov bude zajišťovat 1. SK Prostějov, fotbalový klub a.s.

ilustrační foto znak

Radní odsouhlasili přijetí nabídky dodavatele 1. SK Prostějov, fotbalový klub a.s. podané v jednacím řízení bez uveřejnění pro veřejnou zakázku „Propagační služby pro statutární město Prostějov v rámci fotbalových utkání A-týmu mužů a dalších aktivit klubu 1. SK Prostějov, fotbalový klub a.s. v sezóně 2020/2021“ a rozhodli o sjednání Smlouvy o propagaci s tímto dodavatelem.

„Předmětem veřejné zakázky je poskytování propagačních a reklamních služeb společností 1. SK Prostějov, fotbalový klub a.s, během fotbalových utkání A-týmu mužů a dalších doprovodných aktivit uvedeného klubu ve fotbalové sezóně 2020/2021 v rámci FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY v rozsahu a za podmínek stanovených smlouvou,“ uvedl 1. náměstek Jiří Pospíšil. Celková předkládaná hodnota zakázky je 2 975 000 Kč (bez DPH).

Vyzvaný dodavatel předložil svou nabídku a pověřená komise provedla její posouzení.

1.SK Prostějov otevřel fotbalovou školičku

ilustrační foto plakát

Je určena pro děti ročníku narození 2012 a mladší. Své ratolesti můžete přivést každé úterý a čtvrtek v 16,30 hodin do areálu v Olympijské ulici v Prostějově.

"Nábory budou probíhat během celého školního roku 2018/9," vzkazuje klub. (red)

 

Prostějovský David Píchal byl opět povolán do repre U19!

Foto 1.SK Prostějov

Nominace U19 na přípravu s Černou Horou a Portugalskem opět i s Davidem Píchalem z 1.SK Prostějov.

Reprezentační výběr do devatenácti let má na programu v rámci říjnového programu dva přípravné zápasy. V prvním z nich, v pátek 12. října, se utkali svěřenci trenéra Jana Suchopárka v Kroměříži s Černou Horou. Tu deklasovali 6:0. Druhý zápas s Portugalskem se uskuteční v úterý 16. října ve Zlíně. K oběma střetnutím byl nominován  také prostějovský David Píchal. (ber)

Tisková zpráva policie: Fotbal se Zbrojovkou seobešel bez vážnějších incidentů

ilustrační foto

V sobotu 25. srpna 2018 kolem poledne proběhlo na prostějovském stadionu v ulici Za místním nádražím utkání druhé nejvyšší české fotbalové soutěže. Na zápas domácích s týmem Zbrojovky Brno přišlo přibližně 1 400 diváků, z toho asi 200 fanoušků hostujícího týmu. 

"Před, během a po skončení zápasu na veřejný pořádek v okolí stadionu a na přístupových trasách dohlíželi policisté ve spolupráci s Městskou policií Prostějov. Zápas se obešel bez větších incidentů a policisté nezjistili žádné vážnější narušení veřejného pořádku, škodu na majetku ani zranění osob. Policejní opatření bylo ukončeno po třinácté hodině," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Fotbalové utkání s Baníkem proběhlo v přátelském duchu

ilustrační foto vecernikpv.cz

V sobotu 7. července 2018 v odpoledních hodinách proběhlo na fotbalovém stadionu v ulici Za místním nádražím v Prostějově přátelské fotbalové utkání mezi celky Prostějova a Baníku Ostrava. 

Utkání se zúčastnilo přibližně 350 diváků místního a 150 diváků hostujícího celku. "Během zápasu, před ním ani po něm policisté nemuseli řešit žádné narušení veřejného pořádku a nedošlo ke zranění osob ani škodám na majetku," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

1. SK Prostějov – SK Uničov 2:0 (1:0)

Foto Lubomír Kaprál

Ve středu 11. dubna bylo na hřišti v Prostějově odehráno mistrovské utkání 18. kola Moravskoslezké ligy mezi 1. SK Prostějov a mužstvem Uničova. Úvod zápasu byl vyrovnaný, ani jedno z mužstev si nevypracovalo nebezpečnější příležitost na vstřelení gólu. 

V 33. minutě se již domácím zadařilo. Fládr zahrával trestný kop a míč z jeho kopačky proletěl velký vápnem a zastavil se až v síti – 1:0. Chvíli na to mohlo být ještě veseleji. Bomba Hapala však skončila pouze na tyči. V 39. minutě se ocitla dvojice uničovských hráčů ve více než 100% šanci. Po srážce dvou domácích hráčů na půlící čáře se řítili Krč s Jeřábkem sami na domácí branku. Počínali si však mizerně a tak jeden z vrátivších se obránců odkopl míč na roh. Po změně stran měli míč na kopačkách o poznání častěji hosté. V 72.

Na další zápasy jsme připraveni, hlásí policisté

ilustrační foto Lubomír Kaprál

V dubnu se v Prostějově uskutečnilo fotbalové utkání mezi 1.SK Prostějov a Baníkem Ostrava. Domácí sice prohráli, policejní složky si ale chválily poměrně slušný průběh akce, která se obešla bez velkých excesů fans. Na další utkání jsou prostějovští policisté připraveni. 

"Při minulém utkání s Baníkem jsme situaci dlouhodobě monitorovali. Bylo jasné, že baníkovci nemají potřebu si s prostějovskými fanoušky vyřizovat účty a naopak si poté utkání a pobyt v Prostějově chválili," uvedl vedoucí ÚO Prostějov Miroslav Spurný.

Podle jeho slov je policie na další fotbalová utkání se značkou riziková připravena. "Rozhodně taková utkání, ať již fotbalová, nebo hokejová, nepodceňujeme," dodal Spurný. (ber)

 

Policisté dohlíželi na veřejný pořádek při fotbale s Opavou

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

V souvislosti s konáním fotbalového utkání mezi mužstvy 1. SK Prostějov a Slezský FC Opava proběhlo ve středu v době od 15 do 19:30 hodin v okolí fotbalového stadionu bezpečnostní opatření „FOTBAL“, které bylo zaměřené zejména na zajištění veřejného pořádku.

Policejní akce se zúčastnilo několik desítek policistů včetně psovodů a policistů antikonfliktního týmu a deseti strážníků městské policie Prostějov. Utkání se zúčastnilo 300 diváků, z toho 50 fanoušků hostujícího klubu. "Během zápasu, ale ani po něm, nedošlo k narušení veřejného pořádku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Zápas s Baníkem se podle policistů obešel bez větších incidentů

Foto čtenář

V sobotu 8. dubna od 16:30 hodin proběhlo v Prostějově na stadionu v ulici Za Místním nádražím fotbalové utkání mezi celky 1.SK Prostějov a FC Baník Ostrava.

Protože Policie ČR utkání vyhodnotila jako rizikové, bylo k zajištění klidu a veřejného pořádku realizováno krajské bezpečnostní opatření, do kterého byli zařazeni policisté pořádkové služby, včetně policistů pořádkových jednotek, služby kriminální a dopravní policie, jízdní policie a policistů z antikonfliktního týmu. Na opatření se významně podíleli i strážníci Městské policie Prostějov.

Zápas přímo na stadionu sledovalo 3 650 diváků, z toho 700 fanoušků hostí.