Prostějov slaví 630 let od svého povýšení na město! Připravena je řada akcí!
Koronavirová opatření doslova „překopala“ termíny mnoha plánovaných akcí spojených s oslavami 630 let povýšení Prostějova na město. Nicméně, většina z nich nakonec, doufejme, proběhne.
„Na každý měsíc až do konce letošního roku máme připravenu ve spolupráci s dalšími partnery tematickou akci spojenou právě s kulatým výročím. Patnáctého září od 17:00 hodin to bude přednáška Páni z Kravař ve středověkém Prostějově, kterou organizuje Klub historický a státovědný v sále Státního okresního archivu. Třetího října od 9:30 to bude bohatý program na náměstí T. G. Masaryka s jarmarkem, středověkou hudbou i příjezdem Jošta Moravského. O týden později, tedy sedmého října, zve naše ZUŠka do kostela Povýšení sv. Kříže na koncert kytarového souboru Non Mesure. Ten začíná v 18:00 hodin. S listopadovou akcí pak přichází Muzeum a galerie v Prostějově, konkrétně 5. listopadu od 16:00 hodin bude připravena pro zájemce Muzejní noc. V prosinci letošní oslavy uzavřeme výstavou fotografií současného Prostějova. Ten bude představen 3. prosince v 18:00 v promenoáru městského divadla. Věřím, že všechny akce se uskuteční a nebudeme je muset rušit,“ říká náměstkyně primátora Milada Sokolová. (red)

Poslat nový komentář