Povedená trojice opilců skončila na záchytce

Povedená trojice opilců skončila na záchytce
ilustrační foto městská policie

Během tří dnů od 18. do 20. září řešili strážníci tři opilce, kteří nakonec skončili na protialkoholní záchytné stanici. V prvním případě se jednalo o třiadvacetiletého muže, který si po třinácté hodině ustlal na chodníku nedaleko centra města. Opilý muž nebyl schopen samostatného pohybu a zasahující hlídku i záchranáře slovně urážel. Komunikace s ním byla velice složitá, což potvrdila provedená dechová zkouška, při níž byla naměřená hodnota 3,05 promile alkoholu.

Druhý případ se týkal dvaašedesátileté ženy, která přišla před devatenáctou hodinou značně opilá do restaurace v centru města a po servírce žádala pivo. Personál restaurace odmítl alkoholický nápoj opilé ženě prodat, a to u ní vyvolalo velký vztek. Následně začala slovně urážet obsluhu a byla velice hlučná. Přivolaná hlídka provedla u ženy dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,69 promile alkoholu.

Ve třetím případě vyjížděli strážníci po dvaadvacáté hodině prověřit nahlášené rušení nočního klidu. „Na místě našli hystericky křičící jednadvacetiletou ženu v prostoru zastávky MHD. Na zákonné výzvy ke zklidnění svého chování nereagovala a neustále pokračovala v narušování veřejného pořádku. Provedená dechová zkouška v tomto případě dosáhla hodnoty 1,77 promile alkoholu," informovala komisařka Tereza Greplová.

Trojlístek opilců nakonec skončil po vyšetření lékařem na záchytce v Olomouci. Zjištěné protiprávní jednání bylo zadokumentováno a oznámeno příslušnému správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. (red)

Poslat nový komentář