Smrt na silnici! Auto sjelo ze srázu, spolujezdec zemřel

Smrt na silnici! Auto sjelo ze srázu, spolujezdec zemřel
Foto HZS JmK
Další fotky: 
Smrt na silnici! Auto sjelo ze srázu, spolujezdec zemřel

 

Lidský život si vyžádala dopravní nehoda, která se stala včera mezi obcemi Žárovice a Drahany. Osobní vůz sjel ze srázu a havaroval. Spolujezdec na místě zemřel.

Nehoda se stala kolem 17 hodiny na pomezí Jihomoravského a Olomouckého kraje. „Podle předběžných informací nezvládla řidička jedoucí směrem na Drahany levotočivou zatáčku, sjela mimo vozovku a následně sjela ze srázu,“ uvedla policejní mluvčí Alice Musilová. Spolujezdec těžkým zraněním podlehl, řidičku s lehčími zraněními převezli záchranáři k ošetření do nemocnice. „Dechová zkouška vyvrátila, že by žena požila před jízdou alkohol,“ doplnila Musilová. Po policejním vyšetřování musela poničený vrak z lesa tahat těžká technika vojenských hasičů z Vyškova. Na místě byly i jednotky profesionálů z Prostějova a dobrovolníků z Drahan. „Hasiči s pomocí speciální techniky vyprostili vozidlo a pomohli s jeho naložením na automobil odtahové služby. Jednotky se krátce před 23. hodinou vrátily zpět na základny,“ sdělila mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková. (red)

Komentáře

Je to o řidiči a nejen o silnici. Každý normální člověk pokud dodržuje rychlost a vidí že jede o zatáčky, která je skoro pravoúhlá tak zpomalí. Tam se rychleji než 60 bezpečně jet nedá. A nemyslím že by svodidla byla řešením. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Když někdo neumí řídit, tak mu ani svodidla nepomůžou. Spolujezdec to bohužel odnesl :-(

Bez svodidel je to blbý, vždycky tama jezdním hodně opatrně. Ale moc bych se stavbou vozidel neprovokoval. Ještě tam zavře armáda ten průjezd úplně (v rámci úsporných opatření samozřejmě)...

V tém lese je několik takových zatáček a místo aby tam daly svodidla tak tam jsou jenom tyčky z odrazkama. To bylo jenom otázka času že se tam něco stane

Poslat nový komentář