Aktualizujeme: Další auto po smrti. A nikdo s ním nehne

Aktualizujeme: Další auto po smrti. A nikdo s ním nehne
Foto čtenář

Na další autovrak, stojící na sídlišti Moravská v Prostějově, redakci upozornili místní obyvatelé. Podle nich vrak, stojící u zdi areálu Gala, majitele má. Ten ale s nepojízdným autem evidentně problém nemá.

Vůz zde stojí minimálně půl roku. Nemá kola, za to má rozbitá okna a „vybrakovaný“ interiér. Podle místních v něm občas někdo přespí. „Majitel je znám, co vím, řešila to s ním i městská policie. Ale jak vidět, marně,“ sdělil redakci jeden z obyvatel přilehlého domu.

Kauzu „automrtvola“ jsme poslali k vyjádření Městské Policii Prostějov. Její mluvčí Jana Adámková redakci sdělila, že podnět od příslušného okrskáře byl magistrátu předán 1. června 2015. Za bezmála rok tedy nedošlo k nápravě. 

"O vraku v Moravské ulici víme, odbor dopravy má nahlášeno," sdělila dnes redakci mluvčí Jana Gáborová. Podle jejích slov Odbor dopravy, jako silniční správní úřad, získal určité pravomoci k právním úkonům vedoucím k odstranění vozidel po novele zákona o pozemních komunikacích platné od 1. ledna 2016. Může konat na základě žádosti majitele komunikace. "Tuto žádost již obdržel a nyní běží zákonné lhůty pro kroky předepsané zákonem. Jedná se např. o výzvu majiteli, lhůtu na jeho vyjádření, výzvu neznámému majiteli doručovanou veřejnou vyhláškou, dále vydání rozhodnutí o odstranění, které se musí doručovat opět veřejnou vyhláškou a dále dvouměsíční lhůta než může být vozidlo zlikvidováno. Tyto úkony zaberou poměrně dlouhou dobu, nicméně záležitost je v řešení," dodala mluvčí. Doufejme, že vyřešena bude dříve, než za další rok. (ber)

Komentáře

na tom parkovišti by taky mohly být vyznačeny parkovací místa, někdy je to opravdová tragédie tam zaparkovat.

Poslat nový komentář