Orli si v Kolíně na vítězství nesáhli

Orli si v Kolíně na vítězství nesáhli
ilustrační foto

V dalším utkání nadstavbové části basketbalové extraligy mužů Mattoni NBL čekal na prostějovské Orly dravý tým Kolína. Dalo se očekávat utkání velmi vyrovnané a to se také potvrdilo. Domácí vítězství vybojoval BC Kolín až v samotném závěru.  

V nadstavbové části jde o každý bodík, a tak se zúčastněné týmy připravují na každý zápas s co největší zodpovědností a s jediným cílem - zvítězit. Úvod utkání v Kolíně byl proto velmi opatrný a hráči se zpočátku jen oťukávali, hra byla postavena na zajištěné obraně a útok jen na stoprocentně připravené akci.  Nevýrazné vedení se převalovalo z jednoho na druhý mančaft, ale ani jeden si nedokázal vybudovat v průběhu celého utkání rozhodující náskok. Moment M přišel až v závěru utkání, kdy hosté svými nájezdy do postavené obrany Orlů získávali snadné fauly a z trestných hodů pak lehce dávali body. Hostující Prostějov už nedokázal rychle zareagovat na soupeře vyhecovaného domácími fanoušky a nestačil rychle korigovat narůstající rozdíl. Z palubovky Kolína odjeli Orli poraženi. 

 

 

BC Kolín - BK Prostějov 97 : 82 (17:17, 38:36, 64:58)

 

Sestava a střelba BK Prostějov: 

Venta 16, Bratčenkov 12, Gadri-Nicholson 11, Bohačík 9, Smith 9, Pandula 6, Peterson 6, Švrdlík  6, Slezák 5, Pelikán 2, Prášil 

střelba 3b.: 18/5:22/9, střelba 2b.: 47/26:48/24,TH: 38/30:10/7, doskoky: 31:39, chyby: 16:24

 

Za týden v sobotu čeká BK Prostějov další utkání pravdy v Pardubicích.     

(red)

Poslat nový komentář